Навіщо Опоблок зриває собі сесії у Сєвєродонецьку

Сєвєродонецьк став єдиним містом Донбасу, у якому пересварилися політичні сили та заблокували роботу міськради

Навіщо Опоблок зриває собі сесії у Сєвєр…

Першого разу блокували, ламаючи ребра та руку місцевої журналістки. 24 грудня засідання втретє закінчилося нічим, у підсумку виконком не сформовано, заступників мера не призначено, бюджет не прийнято.

 Щоб розібратися, що відбувається у цьому місті, потрібно розуміти, що таке Сєвєродонецьк і місцеві екс-регіонали, а нині "опоблоківці", які усі роки незалежності України його підгортали і продовжують це робити донині. Це місто, і до війни хоч і було другим крупним містом в області після Луганська, але за рівнем закритості влади є чи не першим. До того ж до "Сєвєра" ніколи не було такої прискіпливої уваги, практично нікого з активістів та журналістів центральних ЗМІ не цікавило те, що відбувалося у міськраді. Прийняття бюджету міста, розподіл коштів, призначення заступників раніше відбувалося у закритому режимі і нікому не спадало на думку ці процеси контролювати. Тепер Сєвєродонецьк – обласний центр до якого прикута увага усієї країни, але стиль роботи команда "довічного" мера Валентина Казакова змінювати не поспішає. Це дратує місцевих активістів та представників демократичних сил, які за підсумками виборів отримали 20 мандатів у міськраді, але на перших же засіданнях 8 голосів втратили, бо ці депутати виявилися звичайними "тушками" та приєдналися до 16 депутатів "Опоблоку".

Протистояння загострилося, коли мер та обраний за допомогою "тушок" секретар міськради від "Опоблоку" Ігор Бутков з іншими депутатами цієї політсили усіма правдами та неправдами стали відмовляти громадськості бути присутньою на сесіях. Через маленьку залу міськради робота журналістів ускладнювалася, депутати сиділи у проходах, активісти стояли у дверях, але переносити засідання у інше місце президія не стала.

У підсумку через не допуск активістів та депутатів на сесію 18 грудня у Сєвєродонецькій міській раді невідомі зірвали пленарне засідання сесії і побили журналістку Катерину Погребняк. Дівчина просто потрапила у самий центр протистоянні, але у неї зламана рука та ребра. Бажання "опоблоківців" проводити сесію практично у закритому режимі і так само закрито приймати бюджет призвело до того, що і 21 грудня засідання не відбулося.

 24 грудня засідання міської ради розпочалося зі скандалу прямо біля будівлі міськради.

Скандальна міськрада Сєвєродонецька: кому вигідно блокувати роботу сесії - фото 1

Громадськість знову не пускали всередину.

Скандальна міськрада Сєвєродонецька: кому вигідно блокувати роботу сесії - фото 2

Цього разу це були люди із жовтими пов'язками на руках, як вдалося з'ясувати -  члени сєвєродонецької організації "Союз Чорнобиль".

Скандальна міськрада Сєвєродонецька: кому вигідно блокувати роботу сесії - фото 3

 "Блокують, щоб протягнути призначення 7 заступників (мера, - ред.). Планують бюджет, на розпил бюджету покладено порядку 10 мільйонів. Людей не пускають, щоб нишком, кулуарно це все прийняти більшістю разом з перебіжчиками. Їх 8 чоловік. З "Самопомочі" ніхто не перейшов, з БПП "Солідарність" одна людина, з РПЛ - одна людина, у повному складі начебто "Батьківщина" і 4 людини від "Нашого краю", - зазначив депутат від Блоку Петра Порошенка "Солідарність" Сергій Самарський, говорячи про "тушок" з демократичних сил.

 За його версією, ситуація вигідна "Опоблоку". З ним згоден і депутат міськради від "Нашого краю" Сергій Шахов.

"Сьогодні йде блокування пані Фіолковською, це рада чорнобильців, і Бутковим (секретар міськради від "Опоблоку" – ред.), який уявив себе царем. Казаков (мер міста – ред.) захворів з якоїсь причини. Сьогодні банда знову вирішила прийняти незаконно бюджет, незаконні рішення. Сімох замів вони вирішили призначити ... Заблоковано вхід помічникам, заступникам, моїм радникам, а також запрошеним сєвєродончанам", - зазначив Шахов.

Він повідомив, що тільки його помічників повинно було пройти як мінімум 20 осіб.

 Замість мера Казакова сесію вів секретар міськради Бутков. Він від чорнобильців відхрестився. "Я не знайомий з цими людьми (в жовтих пов'язках - ред.), але з розмов - це представники чорнобильців ... Вони були зацікавлені в прийнятті бюджету, у проведенні сесії. Це, чесно, був сюрприз. Я до цього був не готовий. Але вони зробили свою справу. Зробили її добре. Сесія відбулася. Загалом, можна сказати - за народною ініціативою", - сказав Бутков, викривши сам себе. 

 За його словами, з депутатами намагалися домовитися.

"Весь цей час перша сесія затягувалася в основному зусиллями депутата Шахова і людей, які його підтримують ... З метою пошуку взаєморозуміння були спроби домовитися, але переговори зайшли в безвихідь. Далі пан Шахов задіяв свою психологію підкупу людей", - виправдовувався  Бутков.

 Тим часом представники "Опозиційного блоку" і "тушки" заблокували трибуну. Які рішення були винесені, що і як приймалося, зрозуміти було неможливо.

Скандальна міськрада Сєвєродонецька: кому вигідно блокувати роботу сесії - фото 4

Тим не менш, якось вдалося проголосувати за нову структуру виконкому, яку критикують демократичні сили через призначення сімох замів мера, що збільшить витрати бюджету до 1 млн грн. Як зазначив Шахов, це на хвилиночку, більше, ніж у будь-якого мера в Україні.

Потім пакетом були розглянуті з 3 по 81 питання про виділення земельних ділянок. Без обговорення. Перше і друге питання – "Програма соціально-економічного та культурного розвитку Сєвєродонецька на 2016 рік" та "Про місцевий бюджет на 2016 рік" не були прийняті. У залі стояв ґвалт, хтось кричав про порушення регламенту, хтось пропонував голосувати поіменно.

 Шахов зазначив, що всі рішення сьогодні і до цього прийняті незаконно.

"Ми звернулися вже до суду. Сьогодні вже є судові позови. Я думаю, і по ції сесії ми будемо звертатися до суду", - заявив Шахов.

 Також до правоохоронців звернулася депутат від "Самопомочі" Олена Ніжельська.

"Для мене теж незаконно. Я тільки що написала заяву в поліцію", - зазначила вона.

 Потім під ґвалт взялися обговорювати бюджет.

Скандальна міськрада Сєвєродонецька: кому вигідно блокувати роботу сесії - фото 5

"У бюджеті пограбування сєвєродончан. От і все. Це найстрашніше", - зазначив Шахов.

 Блок Петра Порошенко також не підтримав рішення.

"Ми голосувати за даний бюджет не будемо, він не повністю прийшов громадські слухання ... Там ряд питань, в які потрібно вносити зміни. Зараз преса буде розповідати, що демократи проти і так далі. Всі питання, що стосувалися розподілу посад, земельних питань пана Буткова і так далі, були прийняті, і була більшість - 24 особи. Зараз Бутков їх розпустив, розуміючи, що бюджет не буде прийнятий, спробувавши розповісти пресі, що це ми не прийняли рішення", - зазначив Самарський.

 Також за бюджет не голосували депутати від Радикальної партії і "Самопомочі".

 Дивною виглядає ситуація, коли спочатку всі питання були проголосовані більшістю від "Опозиційного блоку" і перебіжчиків, а після перерви кількості депутатів не вистачило для прийняття рішень. Депутати втекли і бюджет приймали 14 депутатів, і, зрозуміло, що не прийняли, бо кворуму таки не було. Фракції демсил теж покинули приміщення на знак протесту.

 Така "робота" міськради, як вже подейкують у кулуарах, може затягнутися на три місяці. У демсилах кажуть, що це вигідно самому Казакову, який не має стійкої більшості. Мовляв, якщо сесія буде непрацюючою такий час, депутатів через суд можна розпустити і відправити міськраду на перевибори.

Все новости Донбасса читайте на Depo.Донбасс

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme