Шведов: Інтереси "смотрящего" Януковича на Луганщині лобіюють в Адміністрації Президента

На його думку, відновлення порядків "сім'ї" у владі області ведуть Луганщину прямісінько в обійми "ЛНР"

Шведов: Інтереси "смотрящего" Януковича…

Депутат Лисичанської міськради та екс-голова лисичанської ВЦА Віталій Шведов - єдиний, хто оприлюднив підкилимові справи у обласній ВЦА, яку очолює його друг Георгій Тука.

В інтерв'ю Depo.Донбас він розповів, чому пішов проти системи, та що зараз коїться у владі Луганщини.

- Про появу "смотрящего" від "Сім'ї" Андрія Альоши кажете лише ви, а інші мовчать. Чому?

Всі все знають, але мовчать, тому що псувати стосунки з керівництвом небезпечно. В адміністрації працюють люди, більшість яких приїхала з непідконтрольної території Луганщини та залежать від зарплат, від усього. Якщо людина лишиться без зарплати, вона не зможе зняти квартиру і взагалі не зможе нічого, та буде змушена поїхати туди (у Луганськ). Тому і мовчать, через залежність.

- Тобто у вас такої залежності немає?

У мене обмежень немає, я кажу, як є, і хоч з посадою, хоч без посади.

- Георгій Тука називав вас своїм другом. Чи дійсно у вас дружні стосунки?

Цілком нормальні. Я не знаю, дружні чи не дружні, але цілком нормальні стосунки. Я раніше, коли ще перший пост написав, і почалося обговорення наших стосунків, зазначив: Георгій Борисович, ти мені друг, але істина дорожча. Я кажу прямо. І, напевне, мало хто з його оточення каже те, що кажу я йому. Напевне, це не дуже подобається Георгію Борисовичу. Тому що приємніше чути позитивні відгуки, аніж коли тобі показують негатив якійсь. Потрібно якось реагувати, особливо якщо це у робочому порядку і вельми напружує.

- Які настрої, яка атмосфера у Луганській ВЦА після того, як ви оприлюднили інформацію про Альошу?

Уся адміністрація, яка знає, що відбувається, сприймає цілком позитивно. Хтось дзвонить, хтось пише, каже, молодець, що сказав, не побоявся. Тобто позитивно відгукуються. Люди бачать, що відбувається, але сказати не можуть і від цього процесу страждають. І оприлюднення інформації дає можливість якось вплинути на процес. Це в інтересах усього луганського регіону. Адміністрація повинна працювати в унісон... А тепер, виходить, люди прийшли сторонні, вони не вникають у проблеми місцевих і ухвалюють чи то популістські, чи то рішення на підставі чуток, не перевіряючи інформацію. Вся адміністрація поділилася на якісь сегменти, тераріум, одні шиплять на інших. Кожен намагається вижити.

- Ви писали про кадрові зміни після приходу "смотрящего". Вони тривають?

Прийшов начальник управління ЖКГ з Дніпропетровська, прийшов такий собі Максим Шахов, помічник Цибуляк (перший заступник Туки Єлизавета Пушко-Цибуляк - ред.) – вона його запросила, це людина запорізька. Він працював у системі ЖКГ Запорізької області за часів присутності там Альоші. Контакти у нього з усім запорізьким складом збереглися. Також звільнилася посада директора департаменту промислової політики, замість нього входить запорізька людина. На посаду керівника апарату справами ВЦА теж заходить запорізька людина. Зараз є інформація, що буде також запропоновано звільнитися начальнику обласного управління юстиції, і там теж на заміну є прізвище запорізької людини.

Справа ж не в територіальної приналежності, хай вони будуть з будь-якої області. Але саме ці люди – це люди Альоші, пов'язані з його схемами та справами.

- До чого така ситуація може призвести?

Це може привезти до того, що ми вже спостерігали. Я казав: ви що, хочете тут підняти прапор "ЛНР-ДНР"? Відірвати частину території? У Криму було ж те саме. Там прийшов Джарти (Василь Джарти - Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим у 2010-2011 роках – ред.), розставив донецьких. І він доінтегрував повністю Крим у Росію, а вже потім тільки підняли прапори та провели псевдореферендум.

Зараз заходять донецькі, у них принцип один - відсікати економічні схеми під себе. Вони усе переключать, будуть тут організації їх працювати: запорізькі, донецькі ще якісь замість місцевих. Плюс у цих хлопців декілька напрямків - будівництво житла, доріг та металобрухт. Чому їм це цікаво? Тут неоране поле. Уся Україна більш-менш вже поділена, а тут стерильна територія у форматі 1990-х.

- Ви говорили з Георгієм Тукою на цю тему?

Я довго говорив, але я говорю зазвичай з людиною до тих пір, поки вона мене слухає. З людиною потрібно спілкуватися, коли є розуміння, а коли говориш раз, два, три, п'ять, десять, а вона не реагує, то потрібно перелаштувати мову спілкування, щоб бути почутим. Чи припинити спілкуватися. Георгій Борисович краще реагує на "Фейсбук", аніж на особисте спілкування. 

- Але якщо все відбудеться як ви прогнозуєте, то репутація Туки постраждає. Я не думаю, що йому це вигідно, адже старт політичний в нього був непоганий. 

Я теж думаю, що йому це не вигідно. Я не можу коментувати, які у нього інтереси, але моя думка, що це позиція з центру. Які інтереси індивідуально Георгій Борисович має, я не знаю, але те, що ця ситуація погоджена з Києвом, це 100%. Тим більше, що є певні особистості, які лобіюють інтереси цього Альоші. Не можу сказати нічого більше, але скажу, що Адміністрація Президента обізнана. Якщо вони будуть і далі протискувати Альошу, то я вийду і скажу, хто саме, через кого і як. 

- І що з цим усим робити? 

Виносити це на обговорення громадськості, створювати резонанс, і нехай суспільство приймає рішення та впливає на органи влади. Тут пряма репутація президента, оскільки Тука як керівник - представник президента. І він повинен приймати вольове рішення та дивитися на крок вперед. Тому що зараз в країні розігрується комбінація проведення восени позачергових парламентських виборів. Якщо ці вибори відбудуться, і донеччани зроблять певні розстановки, то можна буде сказати, що регіон повністю пішов з-під контролю України.

- Хто взагалі міг би очолити луганський регіон? Я не кажу про прізвища, але, можливо, ви маєте якійсь збірний образ? Адже Москаля багато хто критикував, мовляв, тільки матюкається, має тісні зв'язки з підозрілим Анатолієм Науменком. Москаль начебто і не підійшов. Туку от теж критикують...

- На рахунок Москаля не погоджуюсь, це поверхнева точка зору. Москаль консолідував сили адміністрації, знав людей з 2006 року, коли очолював луганську адміністрацію, тому розумів, від кого і що можна вимагати. Та й як політична фігура він вагома, досвіду достатньо. А Георгію Борисовичу у цьому складніше вдвічі, тому що багатьох процесів, які відбуваються, він не до кінця розуміє - з позиції апарату та бюрократичного валу, політіканства і усього іншого. Георгій Борисович казав: я не політик, не тягни мене в політику. А я казав: як ти не політик, коли у тебе посада керівника області. Вона політична. Ти - представник президента та держави. 

А людина на такій посаді повинна бути достатньо жорсткою, знати специфіку регіону, бути готовою до непопулярних, але необхідних дій. І не боятися йти на конфлікт з центральними органами влади, відстоюючи регіон. Не просто погоджуватися. У мене часто були з Георгієм Борисовичем суперечки, коли я казав: донеси до президента інформацію, бо президент повторює помилки свого попередника, знаходиться у вакуумі. Всі щось роблять, а президент про це не знає. 

- Якщо б вам запропонували очолити область? Ви б погодилися?

Мені таке ніхто не казав, і мою кандидатуру ніхто і не розглядає. Але скажу, що я б подумав. Сильно подумав. Залежало усе б від того, які були "ввідні". Якщо б бачив підтримку президента, центральних органів влади, то пішов би. А якщо так - кинули у ставок і пливи, вийде чи ні... Статистом не пішов би, а якщо працювати на результат, то погодився б.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme