Пекельний округ: За що скандальний голова ОВК на Луганщині лишився ока

Самосуд - неприпустима міра. Проте вона трапляється, коли правоохоронні органи не реагують, а напруження в суспільстві тільки зростає

Пекельний округ: За що скандальний голов…

За два тижні до проміжних виборів на окрузі №114 накаляються пристрасті. Першим дзвіночком була неймовірна кількість зареєстрованих кандидатів - 107, що свідчить про балощі з технічними кандидатами для отримання додаткових квот в складі ДВК. 

Потім виявилося, що головою ОВК став "політтехнолог" Євген Байрамов - людина з команди нардепа Сергія Дунаєва. З цим неоднозначним персонажем перегонів і сталася прикра історія, 4 липня його побили двоє невідомих і з такими наслідками, що він опинився у реанімації і втратив одне око.

Щоб розуміти, що могло бути причиною такої жорстокості а, можливо, і самосуду, треба повернутися у 2014 рік. 

Байрамов в той час офіційно був помічником Дунаєва і неодноразово був присутній на нарадах, організованих ватажками бойовиків "ЛНР".

У відкритому доступі є, як мінімум, один відеозапис, що доводить участь Байрамова у зустрічі лідерів сепаратистів Олега Царьова та Валерія Болотова з мерами міст Луганської області та їх представниками, яка проходила 5 травня 2014 року в приміщенні Луганської міськради.

На цій зустрічі Болотов і Царьов мотивували мерів і їх представників проводити антиконституційний референдум і "не відсиджуватися" осторонь.

Інформацію про співпрацю Байрамова і Дунаєва з сепаратистами підтвердив і колишній керівник Лисичанської військово-цивільної адміністрації, депутат міськради Віталій Шведов: "Байрамов є фахівцем в області виборчих технологій, у Дунаєва він відповідає за організацію виборів, в тому числі і за фальсифікації. Саме тому навесні 2014 року він займався організацією референдуму і їздив на всі ці зустрічі. Коли приїхав Царьов і 5 травня збирав мерів з приводу референдуму, Дунаєв дав команду секретарю міськради Лисичанська Михайлу Власову і своєму помічникові Байрамову поїхати в Луганськ на ці збори. При цьому Власов, який має юридичну освіту і розумів, чим це загрожує, придумав якийсь привід і на зустріч не поїхав, а Байрамов поїхав. За моєю інформацією, він навіть читав мерам і їх представникам лекцію про те, як краще все організувати".

За українською традицією Байрамов, який має таке сумнівне минуле, не притягувався до відповідальності, не поніс ані покарання, ані  засудження, натомість він очолює окружну виборчу комісію та зі знанням справи береться за виборчий процес.

Напередодні побиття, 1 липня, відбулося жеребкування по формуванню складу ДВК в 114 окрузі. За повідомленням місцевого юриста Ігоря Слесарьова,  Байрамов разом зі своїми членами комісії намагалися сфальсифікувати результати жеребкування.

"Байрамов, грубо порушуючи закон, не повідомив ані кандидатів, ані ЗМІ про дату і час проведення засідань комісії. В таємниці, від усіх суб'єктів виборчого процесу, Байрамов планував провести жеребкування ще 30 червня. В порушення закону виключили всіх двійників, крім двійників від Опозиційного блоку, їх двійники брали участь в жеребкуванні. В інтересах Опоблоку Байрамов збирався провести жеребкування не по кандидатурах до складу ДВК, а по їх суб'єктах. Лише приїзд понад 30 кандидатів, представників різних ЗМІ, включаючи ЛОТ, не дозволив сфальсифікувати результати жеребкування", - написав Слесарьов у Фейсбуці.

Пекельний округ: За що скандальний голова ОВК на Луганщині залишився без ока - фото 1

Він зазначив, що Байрамов спочатку відмовився оголошувати результати жеребкування, але потім таки був змушений виконати вимогу закону і оголосити результати. 

4 липня, за свідченняім юриста, "Байрамов незаконно передав копії паспортів та представлень в електронному вигляді від різних суб'єктів технічного кандидата Опоблоку Тасюка з метою "вибити" зі складу ДВК членів від даних суб'єктів і зменшити тим самим склад ДВК до мінімальної кількості, щоб залишити тільки членів від ОП. Всього було "вибито" близько 300 членів ДВК". 

Пекельний округ: За що скандальний голова ОВК на Луганщині залишився без ока - фото 2

У ЗМІ повідомлялося, що Байрамов скаржився колегам по ОВК на погрози, які надходили йому телефоном. А вже ввечері того ж дня 4 липня, його жорстоко побили біля власного дому. Поліція розглядає професійну діяльність Байрамова як одну з основних версій, відомо, що у нападі прийняли участь двоє людей, але з огляду на події, що передували нападу, співпадінь дійсно занадто багато. 

Зрозуміло, що ніхто не збирається виправдовувати нападників, які б порушення не вчиняв Байрамов, самосуд неприпустима міра. Проте вона трапляється, коли правоохоронні органи не реагують, а напруження в суспільстві тільки зростає. Якщо б Байрамов був притягнутий до відповідальності за свої справи 2014 року, а його провина в організації референдуму була б доведена, він сидів би у тюрмі і ніякого нападу не сталося б.

Колишній губернатор Луганщини, заступник міністра з окупованих територій Георгій Тука має таку саму думку: "Це дзвінок до поліції: бездіяльність місцевого СБУ призводить до таких наслідків".

Те саме можна сказати про його шефа Дунаєва, про луганського регіонала Олександра Єфремова, і ще про багатьох і багатьох теперішніх мерів та чиновників на Донбасі, якім або  дали втекти, або зберігти свої теплі місця, або ж перефабуватися у патріотів. 

Голова Луганської ВЦА Юрій Гарбуз наказав правоохоронцям посилити безпеку на 114 окрузі через ситуацію, що сталася. Адже слідом за побиттям Байрамова цілком ймовірно піде ланцюгова реакція, і можуть постраждати й інші кандидати або члени ОВК з сумнівною репутацією, і взагалі виборчий процес на окрузі може вийти з під контролю.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme