UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Які санкції готовий скасувати Трамп

Швидше за все, адміністрація нового президента США в якості жесту доброї волі відмінить ті санкції, які ставлять під запитання її власну легітимність

Журналіст відділу «Світ»
Які санкції готовий скасувати Трамп…

Чутки про те, що в адміністрації Трампа готують якийсь документ, покликаний чи то відмінити, чи то ослабити антиросійські санкції, циркулювали від вчорашнього пізнього вечора – коли з'явились твіти співробітників Politico та Atlantic Consil.

Чутками вони й залишались – навіть Пєсков не захотів їх коментувати.

Це тривало до того моменту, коли речниця Трампа Кілліан Конвей в ефірі FoxNews не підтвердила, що санкції дійсно перебувають у стані розгляду.

При чому на уточнююче питання журналіста, чи йдеться про зняття санкцій у разі виконання Росією якихось умов, Конвей заявила, що зняття санкцій є частиною стратегії "Америка – перш за все", і натякнула, що для президента Трампа доля інших націй особливої прерогативи не становить.

З одного боку, вся ця історія виглядає доволі правдоподібно. Судячи з усього, проект указу про ослаблення чи відміну санкцій готується десь у надрах "нової команди" – оскільки Трамп не має довіри до ветеранів Держдепу. Які, безумовно, оприлюднили б дані про зняття санкцій іще до того момент, як Трамп закінчив би віддавати розпорядження щодо підготовки таких документів.

З іншого боку, довкола стосунків Трампа і Путіна вже було чимало спекуляцій та фейків – досить згадати "зустріч в Рейк'явіку", яка мала відбутись за лічені тижні після інавгурації Трампа, і де буцімто мали підписати угоду про скорочення ядерних арсеналів. Із зустріччю, як ми знаємо, якось не склалося. Цілком можливо, що й теперішній "витік" призначався головно для Кремля, і його метою було схилити Путіна до роздумів на тему того, що саме він зі свого боку готовий виставити на кон.

Втім, не виключено, що адміністрація Трампа і справді згодна відмінити частину санкцій проти Росії – при чому в односторонньому порядку, не вимагаючи рішуче нічого взамін. Мова йде про "новорічний подарунок" Барака Обами Володимиру Путіну - санкції проти Росії у зв'язку з кібератаками та втручанням в президентські вибори у США. Бо, як не крути, сам факт існування цих санкцій наштовхує на нездорові роздуми стосовно легітимності президентства Дональд Трампа. Бо якщо було втручання – то чому кандидат, якого "протягнула" іноземна держава, так спокійно почувається в Білому домі? А якщо втручання не було – то навіщо тоді санкції? Саме другий варіант і є, здається, найбільш привабливим як для Трампа, так і для Путіна. Тим паче, що питання власної легітимності, здається, є якоюсь важкою психологічною травмою Дональд Трампа, в якого, за чутками, навіть повідомлення про те, що на інавгураціях Обами було більше людей, ніж у нього, викликало істерику.

Якщо додати той факт, що, зважаючи на сміхотворний масштаб санкцій, їх відміну більш-менш проігнорує Конгрес – то такий подарунок для Путіна видається Трампу цілком доречним.

Втім, щось гарантувати у випадку з новим американським президентом, звичайно, складно. Хаос і невизначеність – це фірмовий стиль управління Трампа, який проявився вже у його перший тиждень на посаді.

Тому мова цілком може йти і про далеко масштабніші рухи, що стосуються як санкцій за агресію на Донбасі, так і заходів, пов'язаних із анексією Криму. Але в такому випадку американський президент, схоже таки зіткнеться з реакцією Конгресу США, де ідея відміни санкцій без належних поступок з боку Росії однозначно збере тотальну більшість голосів, достатню для будь-яких радикальних дій.

Першою стадією протидії законодавців, вочевидь, стане блокування призначень членів команди Трампа, а другою, скоріше за все, стане спроба змінити сам факт перебування Дональд Трампа в ролі президента США. Все це може звучати фантастично. Але із Трампом в кріслі президента США до жанру фантастики нам, безумовно, доведеться звикати.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme