Єдина родичка полоненої на 15 років луганської журналістки повісилася

Новообраний глава СБУ Василь Грицак взяв під особистий контроль справу Марії Варфоломєєвої

Єдина родичка полоненої луганської журналістки Марії Варфоломєєвої - її бабуся, повісилася після того, як онуку бойовики "ЛНР" кинули у підвал і присудили їй 15 років полону.

Про це "Фактам" розповіла волонтер Римма Зубенко.

Вона розповіла, що, як тільки Маша пропала, волонтери, почали діяти: звернулися в міліцію, СБУ, інші структури. 

Відповідаючи на питання, "чому писали заяву ви, а не родичі Марії?", вона розповіла, що у дівчини нікого не залишилося.

"На жаль, з рідних нікого поруч не виявилося. Наскільки мені відомо, батьки Марії  розлученні. Папа живе в Росії, даних про маму у нас немає, і де вона знаходиться, невідомо. Рідних братів-сестер у Марії не було, а єдина важкохвора бабуся, заради якої дівчина, власне, і залишилася у Луганську, покінчила з собою через тиждень після арешту внучки. Напевно, від відчаю ... Адже, крім Маші, доглядати за нею було нікому. Сусіди зайшли провідати стару жінку, думали, бабуся просто стоїть, а коли наблизилися, побачили, що вона повісилася", - розповіла Зубенко.

За її словаим, незважаючи на відсутність родичів, Маша не залишилася кинутою. Її справою займалися громадські та волонтерські організації, преса, міліція.

Нещодавно українські громадські та представники медіа підписали спільне звернення до української влади і міжнародного співтовариства з проханням посприяти у якнайшвидшому звільненні Марії Варфоломєєвої. Адже з усіх українських журналістів, що потрапили в полон в "ДНР" і "ЛНР", Маша єдина знаходиться в катівнях так довго. Інші бранці (це були четверо журналістів-чоловіків) вийшли з ув'язнення за більш короткий термін.

Звернення вже надійшло в українські офіси ОБСЄ та організації Amnesty International. Але як і в яких умовах утримують журналістку - невідомо.

Головний переговірник СБУ Юрій Тандіт  розповів, що робиться в справі звільнення Маші.
"Я можу сказати одне: як тільки ми дізналися про Марію, відразу ж включилися в процес, використовуючи всі наші можливості, щоб зберегти життя і гідність дівчини. Є уповноважені люди, які знаходяться в Луганську і займаються її звільненням, крім того, задіяні воїни-інтернаціоналісти обласної організації - з їх допомогою ми в Луганську звільнили велику кількість хлопців", - розповів він.
За його словами, "Маша - складний випадок, вона входить в категорію так званих політичних заручників".

"Спільними зусиллями можемо домогтися того, щоб журналістка вийшла на свободу. Новообраний глава Служби безпеки України Василь Грицак після моєї доповіді про ситуацію із заручниками взяв під особистий контроль справу Марії Варфоломєєвої", - запевнив Тандіт.

Як повідомляв Донбас.depo.uaбойовики хочуть на 15 років залишити у підвалі полонену луганську журналістку.

Бойовики "ЛНР" схопили Марію Варфоломіїву на початку січня 2015 року. У лютому терористи оприлюднили відео допросу дівчини, під час якого на неї морально тиснули, називали вбивцею земляків, пропонували відвезти до Новосвітловки трупи похованих дітей, і всіляко принижували звинуваченнями у причетності до "хунти" та "фашистів".

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme