Українські волонтери хочуть створити реаліті-шоу про жителів зони АТО

Волонтери з українського фонду "З країни в Україну" плануют зняти телевізійне реаліті шоу про жителів Донбасу

Про це depo.ua розповів засновник фонду та однойменного фестивалю, музикант, лідер групи "Nesprosta" Денис Блощинський.

Вже півроку волонтери його фонду їздять зоною АТО із проукраїнськими проектами. Один з них, який наразі планують втілити волонтери, називається "Телеформат".

"У ньому будуть брати участь герої з Донбасу і для участі вони повинні володіти українською мовою", - розповів Денис, але подробиці поки що тримаються у таємниці.

Окрім того, скоро стартуватиме проект з вивчення української мови, щоб дати можливість усім, хто бажає врешті наважитись перейти на українську. Із цією метою волонтери розміщуватимуть в інтернеті історії відомих людей, які перейшли на українську мову і надавати людині, яка теж захоче стати україномовною, перейти на мову в режимі онлайн. Аудиторія зможе відслідковувати її успіхи.

Потім з цих "неофітів" можна буде зробити клуб любителів української, проводити семінари, зльоти і тренінги

"Мовні тьорки скінчаться з війною, - відповідає Денис на запитання, чи буде на його думку російськомовним людям комфортно в Україні майбутнього. - Питання ж не в тому, що у нас є російська мова, питання в тому, що нею говорять багато людей, частина яких категорично не сприймає українську культуру. Неадекватно, коли частина жителів держави не знає державної мови. Це ж не тільки засіб спілкування, це загальне культурне поле. В Україні майбутнього має бути російська мова, але тільки як друга, третя або п'ята, а головною має бути українська".

Також волонтери фонду в зоні АТО займаються із дітьми в рамках освітньої програми для школярів 7-11 класів. У ній задіяно 1,6 тис. дітей із 107 українських шкіл.

Навчання проходить по шістьом напрямкам: образотворче мистецтво та фотографія, кінематограф, мода, література, музика і танці. Матеріали у форматі відео, у яких фігурують провідні діячі за цими напрямками розміщено на сайті.

Потім дітям розповідають історичну ретроспективу, показують який напрямок був, наприклад, 100 років тому в цих областях і показуємо, чому вони зараз живуть в такій культурі.

"Вірніше чому вони можуть жити, бо на Сході вони в дещо іншій культурі, - пояснює Денис. - Ми намагаємося відновлювати зв'язок і проводимо лінію державності, пояснюємо, чому за сотні років ми зберегли це поняття, чому у нас є культурна спадкоємність. Іноді пропонуємо порівняти стан речей з нашим північним сусідом, у нього такого немає".

Згодом діти роблять свої локальні проекти, враховуючи специфіку регіону, де вони мешкають. Наприклад, арт-інсталяція "Артемівськ в моєму серці", фотовиставка "Краматорськ на місяці". Переможців у вересні запросять у Київ на воркшоп, за результатами якого головний переможець поїде до Європи.

Також у фонду є програма "Новий світанок" для вчителів.

"Ми знаємо що близько 70% вчителів підтримували сепаратистів і висловлювали проросійські погляди, цей відсоток законсервувався. Багато хто вчителів забув, що вони мріяли нести світле, добре, вічне, вони вважають, що в Росії вчителям платять більші зарплати і вважають себе скривдженими. Це катастрофа, коли люди які повинні чомусь вчити не є проукраїнськими", - каже Денис.

На його думку, боротися можна по-різному, але найефективнішою волонтерам здається внутрішня мережа активістів-вчителів, які зможуть доносити правильну позицію, бути лідерами думок.

"Ми розраховуємо створити мережу з тисяч вчителів з усієї країни, які зможуть спілкуватися, обговорювати свої проблеми, робити проекти. Формувати його ми будемо з реального життя. Ми будемо привозити в Київ протягом двох-трьох місяців 1250-200 вчителів зі східних регіонів і з ними робити майстер-класи з критичного мислення, новим педагогічним методикам, історії часів повстанських рухів, Голодомору, розповідати про архіви СБУ. Будемо водити їх на Майдан, Грушевського, Інститутську, Михайлівський собор, Міжгір'я - туди, де все починалося", - розповідає Денис.

Зробивши мікс із вчителів, що займають проукраїнську позицію, нейтрально налаштованих і тих, у кого позиція відмінна від української вчителі планують сформувати дискусійну атмосферу і отримати вчительське співтовариство нової генерації.

Раніше Блощинський розповідав, як Донбас перетвориться на Силіконову долину.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme