Росія літаком перекидає розвідників під Луганськ (ФОТО)

Росія перекинула в Луганськ армійську розвідку з Новосибірська на літаках Іл-76, які зазвичай використовують лише десантники

Політ із Сибіру в Міллерово на кордоні з Україною сфотографував російський військовий Руслан Куршутов, передає depo.ua з посиланням на "Подробности".


Руслан служить в Новосибірську в 74-ій окремій мотострілковій бригаді, отримав медаль за анексію Криму, а влітку 2014 був на кордоні з Україною поруч з Сумською областю.

Для перекидання з Новосибірська підрозділів 74-ї бригади російське командування використовує авіацію. 11 квітня військові Росії завантажилися на авіабазі Толмачово в транспортний літак Іл-76МД, спеціально переобладнаний для перевезення максимальної кількості солдатів.

Для цього вантажний відсік літака оснастили другою палубою - це дозволяє за раз перевозити до 245 солдатів у повному екіпіруванні.

Фотографії з аеродрому - завантаження в літак і політ у Міллерово - виклав "ВКонтакте" Руслан Куршутов, армійський розвідник з Новосибірська.

Він служить в російській армії мінімум з 2013 року, і ця поїздка за межі Росії для хлопця вже не перша. У березні минулого року Куршутов брав участь у захопленні Криму - в його колекції є фото з медаллю за анексію півострова. Влітку 2014 Руслан побував у Суджанському районі Курської області - в 5 кілометрах від України, де в лісі маскували польовий табір. Тоді його підрозділу до Сум було менше 50 кілометрів.

І ось зараз розвідник Куршутов бере участь у авіавідрядженні. Судячи з геолокації фото, його підрозділ поселили в районі українського селища Красна Талівка поруч з Луганськом.

Використання авіації для перекидання мотопіхоти до кордону України - тривожний сигнал. "Перекидання мотострілкових підрозділів за допомогою літака - нестандартна ситуація. У нашій кваліфікації авіація лише використовується для перекидання авіадесантних підрозділів", - прокоментував депутат Дмитро Тимчук.

За його словами, мотопіхоту переправляють літаками тільки в тому випадку, якщо немає можливості відправити їх по суші, оскільки це дороге задоволення.

У командування армії Росії повинен бути вагомий привід для такої операції. Або вони відпрацьовують швидке перекидання піхоти на Донбас, або їм потрібні сотні нових солдатів під Луганськом найближчим часом.

Підрозділи 74-ї бригади відправлені до України без бойової техніки, але доозброїти російських військових на кордоні не складно. БТРи і танки могли бути доставлені раніше залізницею або ж зняті з баз зберігання в європейській частині Росії, пояснює Тимчук.

Після посадки в Ростовській області Руслан Куршутов виклав кілька фотографій з військової авіабази Міллерово. Останній знімок в його альбомі датований 15 квітня - тоді підрозділи 74-ї бригади розташовувалися в таборі під селищем Грекове, в 14 кілометрах від кордону з Україною.

Тепер бійці 74-ї бригади готуються до розподілу між батальйонно-тактичними групами, які формують з різних підрозділів, припускає Тимчук. Зараз на захопленому Донбасі і на кордоні з Україною зосереджені бійці з 15 різних бригад з усієї Росії. Мета командування - змішати їх в нових ударних групах.

"Це робиться для того, що б у разі великих бойових втрат не відправляти відразу кілька десятків трун в один населений пункт і уникнути громадського резонансу. Коли ці труни розходяться по всій Росії, то це не так помітно", - пояснює він.

За розрахунками експерта, на створення батальйонно-тактичної групи у Росії йде кілька тижнів. "Всі успішні операції противника були тільки тоді, коли з Росії масово заходили російські підрозділи, які служили атакуючим ядром. Останні такі випадки були в Дебальцевому", - попереджає Тимчук, відзначаючи, що місцеві терористи самі успішно наступати не здатні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme