Як "Донеччина-будівельний майданчик" Жебрівського виявилася хвастощами у ФБ

Допис у Фейсбуці виглядає яскравіше, ніж дійсність

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Як "Донеччина-будівельний майданчик" Жеб…

Відразу після новорічних свят голова Донецької області Павло Жебрівський на своїй сторінці у Фейсбуці пообіцяв мешканцям області значних змін у 2016 році.

"До весни буде декілька приємностей для жителів Донеччини, а з весни - Донецька область - це суцільний будівельний майданчик і багато пілотних проектів. На це людський і фінінсовий ресурс є. Відновлення Донеччини - це наш внесок до перемоги над рашистським агресором і відновленням кордонів України", - пообіцяв очільник області.

Depo.Донбас вирішив поцікавитися, де саме планується обладнати ці майданчики та за чий кошт буде відбуватися масштабне будівництво. Ми очікували побачити щось справді вражаюче, відбудову доріг, наприклад, або ж реконструкцію аеропортів, проекти будівництва заводів або ж житла для переселенців. Дійсність виявилася не така яскрава, як допис у Фейсбуці.

Як "Донеччина-будівельний майданчик" Жебрівського виявилася хвастощами у ФБ - фото 1

Клікніть, щоб розгорнути

У відповідь на інформаційний запит ми отримали листа за підписом віце-губернатора Віктора Андрусіва (який вже потім заявив, що йде у відставку - ред.).

За його словами у грудні 2014 року між Україною та Європейським інвестиційним банком було підписано угоду про залучення кредитних ресурсів у розмірі 200 мільйонів євро у рамках "Надзвичайної кредитної програми відновлення України", яку було ратифіковано у травні 2015 року. Станом на 1 січня 2016 року до фінансування за рахунок першого траншу Європейського інвестиційного банку в Донецькій області відібрано 17 проектів на загальну суму 205,7 мільйонів гривень. "Переважно це проекти з термомодернізації закладів освіти та медичних установ, капітального ремонту гуртожитків", - стверджує Андрусів. Завершити реалізацію цих проектів планується до грудня 2016 року.

Якщо уважно проаналізувати перелік вже затверджених проектів, то можна побачити дуже багато цікавого. Перше що кидається в очі – левова частина цих проектів працюватиме в Артемівську.

Це місто отримає майже 110 мільйонів гривень, а це понад половини коштів. Взагалі, тричі керівник (та фактичний господар міста) Артемівська Олександр Рева – справжній улюбленець очільника області. Практично на кожному засідання він отримує слово, а Павло Жебрівський завжди називає його прикладом патріотичного керівника Донеччини. Й це при тому, що свого часу Олександр Рева вважав, що прапор "ДНР" на будівлі міської ради – це "компроміс, який дозволив уникнути захоплення міської ради".

41 мільйон з цих коштів отримує комунальне підприємство "Артемівська керуюча компанія житлово-комунальних послуг" й має витратити їх на капітальний ремонт гуртожитків. Ще майже 50 мільйонів піде на термомодернізацію двох міських шкіл – 11 та 12. Цікаво, що термомодернизація, яка проводилася у Краматорську за рахунок Державного фонду регіонального розвитку у 2015 році, коштувала щонайменше вдвічі дешевше. Ще 16 мільйонів гривень отримує управління освіти на капітальний ремонт установ освіти міста. Покращаться умови роботи міського голови – на ремонт приміщення міської ради буде витрачено 2,9 мільйонів гривень.

У невеличкому місті Димитрів (населенням близько 50 тисяч чоловік) міським головою якого з величезним відривом став представник "Опозиційного блоку" Олександр Брикалов, буде реалізовано відразу 7 проектів на загальну суму понад 78 мільйонів гривен. За ці кошти планується зокрема модернізувати системи опалення 16 закладів освіти на загальну суму 43 мільйона гривень. Ще 15 мільйонів гривень планується спрямувати на реконструкцію двох гуртожитків під соціальне житло для внутрішньо-переміщених осіб. 7 мільйонів планується спрямувати на реконструкцію приміщення міської хірургічної лікарні. За 6,4 мільйонів планується провести реконструкцію законсервованих корпусів двох дошкільних закладів та розмістити у них реабілітаційні центри для дітей з зони АТО. Приблизно 3 мільйона гривень планується витратити на ремонт приміщення управління соціального захисту Димитріва.

Ще 5 значно скромніших проектів планується реалізувати у інших містах області. Зокрема за 7,5 мільйонів гривень планується провісти термосанацію Центральної міської лікарні у місті Костянтинівка, 2,8 мільйонів гривень планується спрямувати на будівництво системи опалення Селидівської станції швидкої допомоги, 4,3 мільйона гривень планується спрямувати на капітальний ремонт терцентру з обслуговування соціально незахищених верств населення у Великоновосілківському районі. У Володарському за 1,4 мільйона гривень планується термомодернізувати Володарьску району музичну школу, а на термосанацію школи у селі Петрівка планується витратити 1,8 мільйонів гривень.

Цікаво що серед цього переліку немає жодного по справжньому інфраструктурного проекту, наприклад, відновлення зруйнованих мостів чи побудова нових автошляхів в обхід окупованих територій.

Між тим для області це величезна проблема – залізничне сполучення в середині регіону фактичне відсутнє, а мандрівка автівкою з Краматорська до Маріуполя займе щонайменше 6 годин. Приблизно стільки триває мандрівка експресом від тимчасової столиці Донеччини до Києва. Замість цього влада традиційно обирає величезні будівельні проекти, які громаді дуже важко проконтролювати.

Крім того, всі ці проекти не мають жодного відношення до відбудови Донбасу. З усіх міст, у яких будуть реалізовуватися проекти, під нетривалою окупацією був лише Артемівськ. Проте під час цієї окупації місто постраждало значно менше ніж Слов’янськ чи Маріуполь.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme