Як у Краматорську 5 років тому жителі кидалися під танки, що їхали звільняти їх від "ДНР"

16 квітня 2014 року в Краматорськ увійшли близько десятка українських танків і БТРів

Як у Краматорську 5 років тому жителі ки…

На сьогодні багато так званих "на всю голову" патріотів, яких українці між собою вже прозвали вишиватніками, звинувачують мешканців Донбасу мало ні у всіх гріхах, на кшталт: ви самі винуваті, ви здали свої міста, ви кидалися на танки, коли вони йшли вас звільняти від окупантів "ЛНР" і "ДНР". 

При чому, не важливо до кого звертається "вишиватнік": до луганчанина, донеччанина, всі вони на його переконання кидалися під танки навесні минулого року. Аргументи про те, що міста перш за все здали місцеві чиновники і силовики, майже не діють.

Depo.Донбас вирішив освіжити пам`ять українців і нагадати, хто саме кидався під танки. Це були не мешканці Донецька і Луганська, а також міст розташованих поруч, нажаль до них українські танки так і не дійшли...

Антитерористична операція на Донбасі, яка вилилася у війну Росії проти України, почалася із намагання українськіх військових і спецпризначенців звільнити захоплений бойовиками російського диверсанта Ігора Гіркіна (Стрєлкова) 12 квітня 2014 року Слов`янськ і сусідній Краматорськ. 

Тоді армія переживала не найкращи часи, БТРи ледь їхали, танки ледь стріляли, у військових не було ані належного обмундирування, ані нормальної зброї та приладів. І, що не менш важливе, у бійців ще не було войовничого духу, бо тоді ніхто не вірив, що події на Донбасі це справжня війна з російськими найманцями і армією, яка призведе до окупації частини Донбасу.

16 квітня 2014 року в Краматорськ увійшли близько десятка українських танків і БТРів разом із дніпропетровськими десантниками. Ще на під`їзді до міста їх зупинили місцеві жителі, які запевняли військових у тому, що їх непотрібно звільняти.

За день до цього 15 квітня українські силовики витіснили проросійських загарбників з будівлі аеропорту в Краматорську. За даними міністерства внутрішніх справ України у штурмі брали участь спецпідрозділ внутрішніх військ МВС "Омега", спецназ МВС і спецпідрозділ СБУ "Альфа".

Але вже тоді бойовики Стрєлкова з 13 квітня знаходилися в місті і встигли захопити місцеве управління міліції. 

Люди заблокували важку техніку і українських бійців, які прямували їх звільняти, і вмовляли військових розвертатися і їхати назад.

Бойовики Стрєлкова, скориставшись бунтом місцевих мешканців, до якого вони ж їх і підбурили, роззброїли військових і захопили не менше шести БТР і один танк, які відігнали до Слов`янська.

Нагадаємо, Краматорськ було звільнено від бойовиків слідом за Слов`янськом 6 липня 2014 року.

У Краматорстку жителі і досі не люблять пригадувати події минулої весни. Зараз у місті дуже важко знайти людей які б були готові публічно говорити про зупинення українських військових, захоплення адміністративних будівель та участь у акціях під російськими прапорами.

Більшість учасників цих подій намагаються не говорити про свою участь у них. Єдине що вони готові пригадувати, це похід на референдум. Втім, на їх думку вони голосували зовсім не за те що відбувається зараз. Крім того, більша частина активних учасників подій покинули місто разом з бойовиками й зараз знаходяться у Росії, Криму чи на окупованій території Донбасу.

 

Фото ЕРА

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme