Навіщо фірма Близнюка за 50 млн грн воскрешає мертву льодову арену

Будувати "мертву" ковзанку і витрачати на це мільйони - це в Краматорську вже традиція

 

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Навіщо фірма Близнюка за 50 млн грн воск…

Краматорськ - місто небачених можливостей. Тільки тут на будівництво льодової арени можна витратити 10 млн. гривень, пафосно відкрити її, а потім закрити і за кілька років на цьому ж місці будувати... нову ковзанку, але вже за 54,2 млн гривень

Гучний але марний старт

Першу льодову арену у Краматорську будували за рахунок приватних інвестицій. У 2008 році американська компанія "Contour Global", яка на той час вже володіла 60% Краматорської ТЕЦ, підписала з владою міста меморандум про будівництво нової станції та інвестиції в інфраструктуру міста в розмірі 2 мільйонів доларів. Тодішній міський голова Генадій Костюков одноосібно вирішив, що цим внеском в інфраструктуру має бути не лікарня чи садок, а саме ковзанка.

Інвестори самостійно знайшли замовника та оплатили роботи. В якості місця розташування ковзанки обрали занедбане футбольне поле у парку Пушкіна. Це місце викликало протести з боку місцевих мешканців, які боялися, що під час будівництва буде повалено купу дерев. Міська влада переконувала, що проект ковзанки включає і роботи з озеленення прилеглої території. Як і очікувалося, зроблено цього так і не було.

Відкривали ковзанку з хитромудрою назвою "КрамГлобалАрена" у грудні 2010 року. За звітами інвесторів, які ніхто не перевіряв, витратили на неї 10,5 мільйонів гривень, що за чинним на той час курсом становило 1,4 мільйона доларів. Для порівняння: з новим будівництвом і за сучасним курсом це майже 40 мільйонів гривень. Проте, відкрили ковзанку фактично недобудованою – не була встановлена покрівля, трибуни та технічні приміщення. Крім того, не була впорядкована прилегла територія.

Але це не завадило провести пафосну процедуру відкриття з червоною стрічкою, феєрверками та шоу-програмою. Заради цього відкриття навіть тодішній очільник міста Костюков разом з підлеглими встав на ковзани.

Стабільно і досить регулярно ковзанка пропрацювала лише дві зими. Справа в тому, що через відсутність покрівлі нормально експлуатувати її можна було лише у морозні дні без опадів: відлига робила заморозку вкрай дорогим задоволенням, а сніг миттєво перетворював поверхню на багнюку. Тож в якийсь момент експлуатація ковзанки стала занадто коштовною, а вартість квітка на атракціон-недобуд стала такою ж, як і в комфортному розважальному центрі.

Тому поступово ковзанку використовувати перестали і передали її на зберігання комунальному підприємству "Міст". Загалом підприємство впоралося із завданням: обладнання ковзанки було збережено. Практично кожного року влада намагалася відкрити ковзанку, але заважала відсутність покрівлі. Без неї експлуатація була неефективною та некомфортною. Остаточно "вбило" краматорську ковзанку відкриття в Дружківці (12 кілометрів від Краматорська) власної сучасної арени. Краматорчани просто стали їздити кататися туди і їздять дотепер.

Друга спроба

Після визволення Краматорська від "ДНР" і отримання грошей на відновлення Донбасу знов виникла ідея відновити льодову арену. Нову криту ковзанку у парку Пушкіна буде зводити краматорське підприємство "БК Крамміськбуд". Воно виграло це право на тендері, яке проводило обласне управління капітального будівництва у грудні 2016 року. Тоді підприємство зголосилося виконати ці роботи за 54,2 мільйона гривень, що на 7% менше від початкової ціни. Це підприємство вже вигравало тендер на проведення цих робіт за таку ж ціну у жовтні того ж року, але тоді тендер було скасовано через "наданий фінансовий звіт за 2015 рік, який свідчить про збитковість підприємства". Що змінилося за ці місяці у звіті наразі не відомо.

Засновниками "БК Крамміськбуд" є Олександр Морозов, Станіслав Русаненко і ТОВ "Компанія з управління активами та адміністрування пенсійних фондів "Укрмашінвест". Належить фірма Людмилі Ульященко та Олені Близнюк – невістці Анатолія Близнюка, екс-голови Донецької ОДА. Співзасновником раніше був нардеп Максим Єфімов, який був гендиректором краматорського заводу "Енергомашспецсталь", де членом наглядової ради є Сергій Близнюк – син Анатолія Близнюка. До речі, сам Єфімов був ініціатором перерозподілу коштів з бюджету окупованих міст до бюджетів вільних територій, а будівництво ковзанки фінансується саме з цих коштів. Крім того, депутат похвалився будівництвом цієї ковзанки як своїм досягненням.

Втім, вже зараз у місті лунає запитання: "А чи потрібна Краматорську ця льодова арена?" По-перше, деякі городяни не впевнені, що нова ковзанка зможе конкурувати з ареною у Дружківці. По-друге, є певні сумніви щодо можливості міста фінансувати цей об'єкт у майбутньому.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme