Завод Ахметова вдвічи знизив обсяги виробництва через блокаду

Авдіївський коксохімічний завод групи Метінвест Ріната Ахметова вдвічі знизив виробництво через відсутність поставок вугілля з окупованих територій

Як передає Depo.Донбас, про це повідомив генеральний директор підприємства Муса Магомедов німецькому DW.

Він розповів, що підприємству не вистачає електроенергії, що надходить на завод тільки з одного введення з чотирьох наявних. Крім того, є проблеми з кількістю та структурою вугілля, бо воно перестало надходити з окупованих територій.

"Це вугілля було значно дешевшим, ніж американське і австралійське, яке ми теж використовуємо. Тому ми маємо найгіршу собівартість, що впливає на якість виробництва нашої металургії. Саме через ці дві проблеми зараз задіяна тільки половина потужностей - виробляємо 5 000 тонн коксу на день замість 10 можливих", - розповів він.

За його словами, війна позначилася і на кількості працівників - значну кількість довелося відправити у відпустку за власний рахунок.

"Це означає, що ми їм платимо 2/3 від заробітної плати, і вони нині не працюють. Поки що ми перевели в такий режим тільки 200 людей із запланованих тисячі. На сьогоднішній день інші 800 працівників залучені до ремонтних робіт. Ми маємо зараз необхідність у ремонтних роботах, але після їх завершення, можливо, ще частину людей відправимо у вимушений простій", - сказав директор.

Магомедов розповів, що наразі підприємство не отримує вугілля з окупації взагалі.

"Зараз ми взагалі не отримуємо вугілля з непідконтрольною території. Як тільки почалася блокада, поставки припинилися зовсім. Останнє вугілля, яке ми отримали з тієї території, ми використовували ще в лютому", - зазначив Магомедов.

На думку Магомедова, рішення президента Петра Порошенка повністю заборонити вантажоперевезення в зоні АТО суперечить планам по реінтеграції підконтрольних бойовикам районів.

"Думаю, що Україна втратила ще одну частину своїх прихильників на непідконтрольних територіях. Таке враження, що ми впевнено рухаємося до придністровського або абхазькому сценарієм. За допомогою цієї блокади ми вбили останні шанси, які були в межах Мінських угод ", - вважає він.

Магомедов також заявив, що ймовірність повної зупинки підприємства завжди є, однак зараз вони дуже наблизилися до цієї межі.

"Є кілька місць, при прямому влучанні в які, завод зупиниться назовсім. Нам відносно щастило, що вдавалося врятувати ситуацію, коли завод вже тричі через обстріли був на межі повної зупинки. Варто нагадати також, що в найскрутніші моменти завод віддавав своє тепло місту. Це коштувало близько 2 мільйонів гривень на добу", - зазначив він.

Директор підприємства зазначив, що наразі технічної проблеми відновлення ЛЕП нема, є тільки проблема доступу і ремонтні бригади з початку війни відновлювали лінії електропередач вже більше 200 разів.

"Щодо питання рентабельності - компанія нас поки що підтримує. Треба розуміти: якщо ми зупинимось, новий завод побудувати буде неможливо", - підсумував Магомедов.

Нагадаємо, станом на ранок 7 березня централізоване електропостачання в Авдіївці було відсутнє.

Об'єкти соціально-побутової сфери, які не мали власних систем резервного електроживлення, забезпечували електроенергією від 7 генераторів ДСНС.

Теплопостачання у місті, де проживає близько 22 тисяч осіб, здійснювалося централізовано за рахунок теплоенергоцентралі Авдіївського коксохімічного заводу.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme