У Варшаві презентували фільм про жахіття та страти полонених "Л-ДНР" (ВІДЕО)

Ініціатива "ВостокSOS" презентувала документальний фільм про полонених "Л-ДНР", знятий журналістами-переселенцями з Луганська

У Варшаві презентували фільм про жахіття…

Фіотм під назвою "Заручники інструмент терору" презентували у Варшаві, передає Depo.Донбас.

"Моніторинг здійснювався неурядовими організаціями з України, Польщі, Росії, Молдови, Білорусі та Німеччини. Перша доповідь являє положення цивільного населення в зоні конфлікту, другий - висвітлює ситуацію з незаконними затриманнями на території бойових дій" - йдеться у повідомленні.

У фільмі розповідають про те, що від початку збройного конфлікту на Донбасі від десяти до п'ятнадцяти тисяч людей були викрадені і побували в полоні у проросійських бойовиків. Про це заявляють представники громадських ініціатив, що займаються пошуком і звільненням заручників.

Більшість з бранців позбавлялися волі за дії, які бойовики вважали проступками: поява на вулиці в нетверезому вигляді або в нічний час, непокора або неповажне ставлення до так званих "ополченцям". Такі "дисциплінарні" заручники перебували в полоні до декількох діб. Їх використовували для розбору завалів, розвантаження боєприпасів та будівництва оборонних споруд.

Кількість захоплюваних "дисциплінарних" заручників збільшувалося в періоди загострення військових дій і браку робочої сили. Ці люди піддавалися насильству і приниженням, але ступінь цього насильства не була така висока, як по відношенню до іншої групи заручників - тих, кого переслідували за політичними мотивами або заради отримання викупу.

Громадські активісти, люди, відкрито заявляють свою проукраїнську позицію, волонтери, особи, підозрювані у зв'язках з українськими силовиками, незалежні журналісти, що дозволяли собі критикувати дії сепаратистів, бізнесмени і чиновники, не стали на бік бойовиків. Таких було, приблизно, третину від загального числа пройшли через полон. Вони піддавалися найбільш витонченим тортурам і перебували в полоні набагато довше - від декількох днів до багатьох місяців.

Деякі з цих бранців померли, чи не перенісши тортур, деякі були страчені. За багатьох бранців бойовики вимагали викуп. Суми викупу коливалися в межах від декількох десятків до декількох сотень тисяч доларів. За свободу деяких бізнесменів і високопоставлених чиновників сепаратисти вимагали суми до мільйона доларів.

Точне число жертв викрадень цивільних осіб встановити неможливо - бойовики приховують багато з цих фактів, а українські правоохоронні органи халатно ставляться до документування та розслідування навіть випадків, які отримали широкий громадський резонанс.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme