Законопроекти Опоблоку суперечать положенням Угоди про Ассоціацію з ЄС

Створення вільної економічної зони "Донбас" суперечить Угоді про Асоціацію України з ЄС

У Парламентській експертній групі вважають, що законопроекти №2419 "Про створення та функціонування вільної економічної зони "Донбас" та № 2420 "Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення і функціонування вільної економічної зони "Донбас")" не відповідають положенням Угоди про Асоціацію з ЄС, повідомляє Depo.Донбас.

"Прийняття такого роду законопроектів створює ризики для інвесторів. Переваги повинні поширюватися на всі регіони України, щоб в результаті їх застосування не виникало переваг лише в окремих компаній", - запевняє координатор Парламентської експертної групи з євроінтеграції Леся Шевченко .

"На думку експертів ПЕГ, законопроект не відповідає статті 8 Угоди про субсидії і компенсаційні заходи СОТ. У даній статті стверджується, що субсидії неблагополучним регіонам можливі, але лише за умови того, що регіональні програми надання субсидій є частиною узгодженої політики регіонального розвитку, що вже застосовується.

До того ж, в законі мають бути прописані критерії, які відносять регіон до неблагополучних. Жодна з цих умов у законопроекті не врахована. У разі прийняття законопроектів та застосування відповідних податкових пільг, державна допомога буде створювати конкурентні переваги компаніям, розташованим на окремих територіях Донецької та Луганської областей.

Інші українські та європейські компанії таких привілеїв не отримають. В цілому, згідно з умовами статей Угоди про Асоціацію з ЄС, надання допомоги регіонам можливо, але державна допомога може бути визнана допустимою для конкуренції, якщо вона надається для сприяння соціально-економічному розвитку регіонів, рівень життя в яких є низьким або рівень безробіття є високим.

А прописані в законопроектах положення більше схожі на державну допомогу тільки господарським суб'єктам. Незважаючи на наведені аргументи, Парламентська експертна група з євроінтеграції вважає потрібним направити законопроект на доопрацювання, адже прийняття його у запропонованій редакції може нашкодити євроінтеграційним процесам України.

Як повідомляв Depo.Донбас, більшість українців підтримують інтеграцію в ЄС, однак в країні зростає невдоволення темпом реформ.

Більше про проблеми, пов'язані з євроінтеграцією, читайте на Depo.Донбас.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme