У Білорусі донбаські біженці шокували логікою про мови, "ополченців" та США (ВІДЕО)

Білоруське Єврорадіо поспілкувалося з родинами переселенців з Горлівки і було шоковане їхніми роздумами про події на Донбасі

У Білорусі донбаські біженці шокували ло…

Як з'ясувалося, переселенці у білоруському агромістечку Забашевічі Борисівського району влаштувалися досить непогано, пише Depo.Донбас з посиланням на Єврорадіо.

Сім'я Володимира та Віти Крокви живе в будинку на околиці села - їм дали один з "котеджів", які побудували тут, коли село перетворювалося на агромістечко.

За два роки в Забашевічах українці отримали хороше "господарство": по двору чинно ходять качки, кури, є свині, два бичка - їх Володимир отримав за роботу на комбайні.

З ними з Горлівки виїхала і Ірина з маленьким сином Кирилом.

Все, що мають переселенці, дала їм місцева влада та сусіди. Родини кажуть, що хочуть отримати білоруське громадянство, за законом, через 7 років.

Проте, коли розмова заходить про події на Донбасі, білоруський журналіст задається питанням, "хто ці люди, які хочуть стати громадянами Білорусі".

З'ясовується, що вони у Горлівці підтримували "ополченців", голосували на "референдумі "ДНР" за відокремлення від України", але вважають, що на Донбасі зіткнулися інтереси Росії та США.

Більш за все білоруського журналіста вразила логіка переселенців щодо української мови.

- Ось, я в школі викладала на українській мові, але для дітей це був жах. Уявіть: вдома всі розмовляють російською, а в школі ти повинен говорити українською мовою - як дітям перебудовуватися? Ні, діти звикали, говорили в школі українською, але все одно - у нас російськомовне населення. Це те ж саме, якби вам зараз ввести польську мову. Так, хоч чисто білоруську - ви зможете добре білоруською розмовляти? - Намагається добити журналіста "грунтовним" аргументом Віта.

- Ми в родині говоримо білоруською, а дитина ходить в російськомовну школу, і ніяких проблем з переходом з однієї мови на іншу у неї немає! - Відповів журналіст.

- У вас російська і білоруська - вони однакові мови. У вас багато українських слів. А у нас же українська і російська - це зовсім різні мови! І в правописі ... Загалом, мова українська дуже важка, - каже Віта.

- Ваш син, Кирило, піде в місцеву школу, де з першого класу вивчають білоруську мову - будете писати відмову? - поцікавився журналіст у Ірини.

- Навіщо - нехай вчить. Чим більше мов людина знає, тим краще - правильно?

"Ну, ось як зрозуміти цю логіку? .. Або для жителів Донбасу таке ставлення до вивчення мов на українську не поширюється?" - питається приголомшена журналіст.

"Я ще почув багато розповідей про обстріли виключно українськими військовими житлових будинків, про "наркотичний чаї на Майдані", про вбитих українськими диверсантами мирних жителях Донбасу і що не потрібно було Хрущову насильно приєднувати Донбас до України", - написав журналіст.

Наостанок біженці повідомили, що в Україну повертатися не збираються, тому що "їх там не вважають за людей".

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme