Російського письменника, що воював у Мотороли, на Росії віддали під суд (ФОТО)

У Красноярську на Росії завершено розслідування кримінальної справи стосовно колишнього майора ФСВП, члена спілки письменників Росії 37-річного Валерія Терентьєва (творчий псевдонім Артур Чорний), який також воював на Донбасі у банді Арсена Павлова (Мотороли)

Російського письменника, що воював у Мот…

Про це пише Depo.Донбас з посиланням на російський "Комерсант".

Повідомляється, що його обвинуватили в отриманні дрібного хабара. Сам Терентьєв стверджує, що кримінальне переслідування засноване на фальсифікованих доказах, а витоки справи криються в його конфлікті з начальством, через те, що під час відпусток він виїжджав на Донбас, де під позивним "Ангара" воював у складі НВФ "Восток" і "Спарта".

Письменник-бойовик заявляє, що на Донбас їзди виключно під час власних відпусток. Вперше це сталося ще у 2014 році. Вочевидь там він шукав "натхнення" для своїх "творів", бо перший досвід бойових дій в нього був в Чечні. Ним він поділився потім у низці книг: "Комендантський патруль", "Нічний патруль" і "Мир всім вам", які були видані загальним накладом понад 30 тис. примірників.

На Донбасі ж, за його власними словами, воював в загоні "Спарта" під керівництвом "Мотороли". При цьому, Терентьєв спочатку опинився у них в полоні: бійці "Спарти" взяли його за диверсанта збройних сил України. В подальшому письменник-терорист брав участь в боях за донецький аеропорт. В одному з них був контужений..

Під час чергової відпустки у 2015 році Терентьєв знову приїхав на Донбас. На цей раз він приєднався до загону "Восток" Олександра Ходаковського. У тому ж році він був нагороджений медаллю "Воїн-інтернаціоналіст" від "ДНР".

Як зазначив Терентьєв, в поїздах він збирав матеріал для своєї нової книги "Остання патріотична", що розповідає про події на південному сході України.

"Те, що я їздив в свою відпустку воювати за Донецьк, вкрай дратувало керівництво ГУФСІН Красноярського краю. Мене звільнили за це заднім числом", - заявив Терентьєв.

Після того, як йому вдалося відновитися на службі, проти нього влаштували провокацію.

"Для цього, за словами Терентьєва, йому запропонували допомогу в працевлаштуванні на нове місце і під виглядом співбесіди призначили зустріч в кафе "Гараж". При цьому роботодавцем виявилася родичка засудженого ІК N5, де працював майор. Йдучи, жінка залишила на столику модем", - йдеться у матеріалі.

Коли терорист спробував її наздогнати, щоб повернути пристрій, його тут же закували в наручники. Грошей, як він стверджує, при ньому не було.

У крайовому ГУФСІН заявили, що у вересні 2016 року офіцер внутрішньої служби Терентьєв був звільнений з пенітенціарної системи за вислугою років на підставі поданого ним же рапорту.

"Висловлювання майора про конфлікт зі своїм керівництвом прес-служба ГУФСІН не прокоментувала. У СКР підтвердили, що справа проти майора направлена до суду, але її подробиць не повідомили. При цьому джерела, знайомі з ходом розслідування, рекомендували ставитися до гучних заяв майора як до способу захисту", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що російських письменників, здебільшого авторів бульварного чтива, тягне на Донбас від самого початку війни там. Однак деяким з них навіть вдалося зробити там "військову кар'єру" у лавах бойовиків. Одним з навгучніших таких прикладів є Захар Прилєпін.

Він з жовтня 2016 року обіймає посаду заступника командира батальйону по роботі з особовим складом "ДНР".

Тоді у Кремлі не стали коментувати таке "призначення" письменника. А опальний ватажок "ДНР" Стрєлков пояснив, що в такий спосіб Прилєпін "явно прагне зайняти "вакантне місце медійного героя", що звільнилося після Мотороли і Гіві.

Також повідомлялось, що міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що російський письменник та бойовик Захар Прилєпін відправився воювати на Донбас, щоб "допомогти Українській державі налагодити нормальне життя".

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme