Праймеріз в "Л-ДНР": Навіщо Сурков викинув голос Донбасу в урну

Підсумки явки або, скоріше, неявки на праймеріз "Л-ДНР" показали справжній рівень підтримки окупантів населенням

Праймеріз в "Л-ДНР": Навіщо Сурков викин…

Те, що попереднє голосування за кандидатів місцевої окупаційної влади "Л-ДНР" в Луганську і Донецьку було абсолютно нікому непотрібним та безглуздим, визнав сам представник "ДНР" в Мінську Денис Пушилін ще задовго до початку процесу, який чомусь обізвали англомовним терміном "праймеріз". 

Пушилін назвав це голосування "тренуваням", що фактично не має відношення до реального виборчого процесу. Тобто весь цей цирк з урнами, комісіями та бюлетенями, на що були витрачені чималі кошти, був чистою показухою відпочатку, і всі про це знали. Опальний екс-секретар ради безпеки "ДНР", командир бандформування "Восток" Олександр Ходаковський передрік, що "призначать тих, кого потрібно призначити". Що, власне, і показали перші результати в Донецьку: окупаційний мер - людина ватажка Олександра Захарченка Ігор Мартинов – переміг, "підрахуї" приписали йому більше 83% голосів.

Результати в Луганську поки невідомі, проте там навряд чи щось у владі "ЛНР" кардинально змінеться. До того ж, явка в Луганську була, м'яко кажучи, невисока, лише 61 тисяч людей спромоглися прийти на дільниці. Причому це цифри окупантів, насправді з майже 400 тисяч населення міста голосували одиниці – здебільшого пенсіонери, прихопивши з собою паспорти України. У майже 900-тисячному Донецьку навіть намальована "ДНРівцями" явка теж не вразила - лише 360 тисяч осіб. Черг, як на псевдореферендумах у 2014 році, не було - соцмережі рясніли фотографіями пустих приміщень з урнами. Таким чином, підсумки явки або, скоріше, неявки на праймеріз "Л-ДНР" показали справжній рівень підтримки населенням окупантів. І байдуже, які відсотки голосів привласнять так звані переможці. 

"Л-ДНР"  - фото 1

Виникає цілком логічне питання: а навіщо взагалі було починати цей заздалегідь програшний процес? Та ще й мавпувати назву у ненависних "піндосів"? Доречі з цього приводу вже вдосталь посміялися блогери, мовляв, будували-будували "Л-ДНР", "Новоросію", "русскій мір", а стежка вивела до США, які ж, за ватною версією, воюють з Росією на Донбасі. Та й населенні взагалі не було в курсі, що це за праймеріз такі. Як казав "папєрєднік" Путіна: "Ето такая загогуліна, понімаєш...."

Нагадаємо, що "геніальна" думка про праймеріз на окупованому Донбасі прийшла у голову одному з кураторів - Владиславу Суркову. Про це "Л-ДНР" оголосили у травні у відповідь на чергову відмову України проводити вибори в ОРДО і ОРЛО, звідки досі не виведені російські війська та де досі не переданий Україні державний кордон. 

Ймовірно, хвора свідомість Суркова передбача грандіозну показуху з чергами та давкою - як мешканці підконтрольних бойовикам територій жадають виборів, а Україна, бач, відмовляється їх проводити. Тобто якщо б і справді була помітно висока явка, то можна було б натиснути на Україну, створити потрібну Росії картину перед єропейцями. 

Але вийшов грандіозний провал, який окупанти навіть не знають, як коментувати, не кажучи про те, що з ним робити далі. Проводити неузгоджені з Україною місцеві вибори чи не проводити? Якщо проводити, то який сенс? Все одно їх не визнають, та й взагалі на них ніхто не прийде.

Ще одна мета так званих праймеріз - закріпити владу Захарченка та Плотницького на окупованих ними територіях. Саме на період підготовки до голосування припала чистка лав в "ЛНР" від людей першого ватажка Валерія Болотова: Геннадій Ципкалов - закатований, "Комуніст" Віталій Кисельов кинутий на підвал, Олексій Карякін вчасно втік і тепер викриває усі чорні справи Плотницького. 

Зачистці в "ЛНР" посприяв Захарченко, який у себе усіх можливих конкурентів вже знешкодив. Тільки Ходаковський ще живий та інколи намагається критикувати ватажка.  Тобто мета виборів була цілком внутрішня: міцно сісти на грошові потоки, закріпитися у владі, не даючи можливості жодній опозиції підняти голову, показово знешкодивши "стару гвардію".

Що може означати ці праймеріз в ОРДО і ОРЛО для України? Правильно: нічого. Українська сторона і надалі стоїть на тому, що будь-який діалог можливий тільки після виведення російських військових, техніки та взяття під контроль кордону. 

А цього поки не спостерігається. Конфлікт ще глибше поринає у стадію замороженого.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme