Переселенцям заборонили перебувати в "Л-ДНР" більше 59 днів: Позбавлятимуть усіх виплат
Переселенці, які перебуватимуть на території "Л-ДНР" більше 59 днів, будуть позбавлені усіх виплат, у тому числі і пенсій
- Донбас
-
27 березня 2017 11:51

Директор Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Елеонора Поліщук повідомила, що з січня в Україні набув чинності ще один етап верифікації внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які отримують від держави соціальну допомогу, передає Depo.Донбас з посиланням на ЛОТ.
Тепер перевірки йдуть за фактом перетину лінії розмежування і знаходження переселенця на непідконтрольній українській владі території понад 59 днів.
"На сьогодні в законі чітко прописано, що людина може бути відсутнею на підконтрольній території 59 днів. На 60-й день виникають питання, і ми зобов'язані призупинити соціальну виплату до з'ясування обставин. Якщо є якісь поважні причини, наприклад хвороба, - це підтверджується довідкою. Тоді ми продовжуємо цей термін до 90 днів. Понад, ми вже розуміємо, що з людиною щось сталося, і припиняємо всі соціальні виплати", - констатувала Поліщук (на відео з 13:00 хвилини).
Вона зазначила, що сьогодні в управління соцзахисту надійшли дані з служб, які фіксують перетин переселенцем лінії розмежування через КПВВ, про тих громадян, які відсутні на підконтрольній території понад 60 днів.
"У зв'язку з цим ми знову перевіряємо переселенців - відповідно до порядку перевірки, ми виходимо на адресу і перевіряємо проживання людини. Документи про перевірки передаються на комісії, які працюють при кожному виконкомі міськради та райдержадміністрації, де фахівці різних напрямків приймають остаточне рішення - продовжувати чи ні соціальну виплату", - продовжила чиновник.
Поліщук підкреслила, що такі перевірки стосуються, в тому числі, і переселенців-пенсіонерів. У службах розуміють, що люди похилого віку приїжджають на підконтрольну територію, в основному, за отриманням пенсій, при цьому тут не проживають. "Ми застерігали людей, що потрібно чітко розуміти чинне законодавство - людина може бути відсутньою на території України 59 днів", - резюмувала чиновник.
Нагадаємо, пункт пропуску у Станиці не справляються з кількістю мешканців "ЛНР", які намагаються портапити на українську територію аби отримати електронне пенсійне посвідчення.
Через великі черги тим, хто не встигає пересікти лінію розмежування місцеві жителі пропонують зупинитися у них за 50-70 грн - це вартість одного ліжко-місця на добу.
22 березня стало відомо, що Кабінет міністрів України продовжив на один місяць - до травня термін ідентифікації державним "Ощадбанком" вимушених переселенців.
Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:35 Успіхи ЗСУ: Звільнено 7 сіл на Донеччині та просування на Сумщині
- 10:18Цієї ночі рф атакувала Україну балістичною ракетою та 60 дронами, є влучання
- 08:40 Штурми не припиняються, ворог атакує майже по всій лінії фронту, - Генштаб ЗСУ
- 16:50 росіяни окупували два населені пункти на Донеччині
- 10:29Кремль готує нове покоління "гарматного м’яса" з окупованої Луганщини
- 08:40 Зустріч Трампа і Путіна: Чого так і не сталося
- 20:54 В "Азові" заявили про зачистку від росіян шести населених пунктів на Покровському напрямку
- 15:40Рашисти повторним ударом у Слов'янську поранили рятувальника
- 01:19Донецький "Шахтар" у драматичній грі в серії пенальті поступився афінському "Панатінаїкосу" і вибув з Ліги Європи ВІДЕО МАТЧУ І 11-метрових Відео
- 22:31 На фронті за добу відбулося 105 бойових зіткнень і майже половина з них - на одному напрямку
- 22:12Військовий посадовець з Донеччини нарахував незаконних "бойових" майже на мільйон гривень
- 20:34З іще пʼятьох населених пунктів почали вивозити родини з дітьми
- 23:34Уряд ухвалив перший пакет рішень на підтримку прифронтових регіонів
- 22:40 Більше сотні разів окупанти атакували лінію фронту
- 18:15Влада розширила список населених пунктів на Донеччині для евакуації для сімей із дітьми
- 22:40 Без світла, води, магазинів, гумдопомоги: У Покровську дотепер проживає близько 1,3 тисячі людей
- 22:22 Росармія 133 рази за добу намагалася прорвати лінію фронту
- 20:50На Покровському напрямку окупанти зосередили угруповання чисельністю понад 110 тисяч особового складу, - Генштаб
- 10:34Ворог вдарив авіабомбами по Білозерському на Донеччині: Є загиблі, поранені та масштабні руйнування ФОТО