Найгірше до переселенців ставляться в Києві і західній Україні, - опитування

Більшість українців вважає переселенців заручниками ситуації, яким потрібна підтримка, відзначають в Агентстві ООН у справах біженців

Найгірше до переселенців ставляться в Ки…

Про це свідчать дані соцопитування Київського міжнародного інституту соціології, які були представлені на спільній прес-конференції Агентства ООН у справах біженців та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, передає Depo.Донбас.

Переважна більшість українців сприймають переселенців з Криму і Донбасу як громадян, що мають рівні права з усіма, які стали заручниками ситуації і потребують підтримки. Такої думки дотримуються 89% опитаних по Україні і 96% опитаних в місцях найбільшої концентрації переселенців.

При цьому позитивно ставляться до біженців 43% і 58% опитаних (по Україні та в місцях найбільшої концентрації), нейтрально - 47% і 34%. Українці не вважають переселенців винними в ситуації, в якій вони опинилися (77% і 85%), проте впевнені, що цивільні обов'язки, включаючи військову, переселенці повинні виконувати разом з усіма (80% і 75%).

83% українців не змінили свого ставлення до переселенців за 2 роки з початку конфлікту. Основним джерелом інформації про переселенців респонденти назвали ЗМІ (65% і 63%).

За даними опитування, найгірше до переселенців відносяться в Києві і Західній Україні. 39% киян зазначили погіршення криміногенної обстановки, 21% - збільшення соціальної напруженості.

Жителі західної України (в першу чергу, люди, які живуть за межами обласних центрів) зробили акцент на проросійських політичних поглядах, небажанні біженців працювати нарівні з усіма, агресивному ставленні до місцевих. При цьому 50% опитаних в регіоні відповіли, що не спілкувалися з переселенцями і не знають про їх присутність в своєму населеному пункті.

Соцопитування проводилося в лютому-березні 2016 року на замовлення Агентства ООН у справах біженців. Отримані результати повинні служити основою майбутніх програм та заходів, "спрямованих на підвищення толерантності та сприяння мирному співіснуванню у приймаючих громадах".

Станом на травень 2016 року Міністерство соціальної політики зареєструвало в Україні понад 1,7 млн ​​внутрішньо переміщених осіб.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme