Машовець: Публікації у ЗМІ фортифікаційних планів України загрожує нацбезпеці

Публікація журналістами даних про те, де на кордоні з окупованими територіями будуватимуться оборонні споруди, загрожує національній безпеці країни та фактично є порушенням закону

Машовець: Публікації у ЗМІ фортифікаційн…

Про це заявив  експерт центру військово-політичних досліджень Костянтин Машовець в коментарі Донбас.depo.ua.

Нагадаємо, проект "Наші гроші", намагаючись показати, куди йдуть кошти, виділені державою на будівництво фортифікаційних споруд на Донбасі, опублікував список місць, де саме буде проводитися будівництво.

Машовець: Публікації у ЗМІ фортефікаційних планів України загрожує нацбезпеці - фото 1

"Якщо ці дані потраплять до рук супротивника, і він використає їх у своїх інтересах, наприклад, піде в наступ, ця інформація дасть їм значну перевагу. Зазвичай оборонні споруди маскуються,  їх місце розташування ретельно приховується, і щоб їх знайти, супротивнику потрібно проводити розвідку місцевості, діяти, образно кажучи, в тумані. А така інформація у вільному доступі дає чіткі орієнтири, де треба шукати, економить час зусилля і витрати. Виправити ситуацію, якщо інформація потрапить до рук супротивника, буде складно - не можна ж просто взяти і перенести оборонні споруди в інше місце. Генштаб може розробити комплекс заходів з нейтралізації даної інформації, але це коштуватиме державі часу, грошей та сил", - розповів Машовець.

На думку експерта, щоб уникнути аналогічних випадків, не тільки держава, але й громадське суспільство повинно регулювати діяльність журналістів. Більше того, самі журналісти повинні усвідомлювати відповідальність, яку вони несуть, публікуючи той чи інший матеріал.

"В кожній країні є спеціальні механізми, що регулюють військову та державну таємницю в ЗМІ. Але в цьому питанні важливе також ставлення самого журналіста. Людина, що працює в ЗМІ, повинна розуміти, що вона публікує, і які будуть наслідки такої публікації, безвідповідальним журналістам краще взагалі не давати в руки важливу інформацію. Якщо журналіст в гонитві за сенсацією та ексклюзивом оперує секретними даними, то треба з цим щось робити. Зараз державні органи займаються вмовляннями -  навчають журналістів, пояснюють, яку інформацію можна публікувати, а яку ні. Виходячи з права людини на свободу слова, прописаного в Конституції України, держава не наважується приймати конкретних заходів. Але якщо такі випадки будуть повторюватися, можна чекати на більш жорстку реакцію.  Громадське суспільство теж може впливати на такі випадки - воно в Україні достатньо сильне, його основу складають освічені люди, які можуть своїм прикладом та конкретними заходами запобігти таким діям журналістів", - пояснив експерт.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme