Мешканці окупованого Донбасу вигадали новий спосіб отримання пенсій і соцвиплат

Заступник голови Луганської ВЦА Ольга Лішик розповіла, як мешканці окупованого Донбасу оформляють пенсії та соцвиплати на підконтрольній Україні території

Мешканці окупованого Донбасу вигадали но…

На своїй сторінці у Фейсбуці Лішик повідомила, що відвідала 3 жовтня установи соціального захисту населення, Пенсійного фонду та відділень Ощадбанку Міловського та Біловодського районів Луганської області, передає Depo.Донбас.

За її словами, кожного дня установи приймають від 30 до 100 переселенців. В основному це повторна перереєстрація з Харьківськоі, Донецької та Київської областей. Є й ті, що звертаються вперше.

"Традиційні списки на чергу біля кожного закладу складають так звані "волонтери". Ті ж "волонтери" зустрічають людей з пункту пропуску в Міловову або в Станиці і за кошти від 1500 до 2500 гривень організовують проїзд і записи до черг. Правда, проживання і харчування не входить в дану суму. Вартість проживання в місцевих господарів від 70 гривень. В середньому людина проживає за адресою від 3 до 5 днів", - написала Лішик.

Вона зазначила, що після оформлення документів, люди повертаються на окуповану територію, а потім отримують через хазяїв житла повідомлення про візит інспектора, з'являються на третій день до управління відмітитись.

"І так по колу. Корінне населення Марківського району складає 16 000 осіб- зареєстрованих переселенців 18000 (з них 15200 пенсіонери), в Біловодському районі відповідно 20 000 місцевого населення - 47 000 переселенців (з них близько 40 тис. пенсіонерів). Соціальні інспектори виходять на перевірки кожного дня, але приватний сектор і протяжність району - є випробуванням для працівників. Комісії засідають один або два рази на тиждень (фактично цілий день). Потім той же інспектор опрацьовує акти, готує протоколи і ще й працює по перевірці достовірності даних на оформлення субсидій. Перевірки дають свої результати. По області виплати призупинено біля 8500 особам", - зазначила Лішик. 

Вона також розповіла про черги в пенсійному фонді, для оформлення справи на одну людину витрачається від 35 до 50 хвилин, оскільки нова програма потребує заповнення фахівцями відповідної електронної форми. А враховуючи, що в районах та і в області є періодичні проблеми з інтернетом - час обслуговування зростає. 

У відділеннях Ощадбанку обслуговування ведеться в плановому режимі, доставляються додаткові банкомати. Списки також є в наявності. За півдня банкомати пустіють, а подекуди місцеве населення не може отримати виплати через великі черги.

"На пункті перетину кордону в Міловому завдяки міжнародним організаціям обладнаний майданчик для очікування та планується утеплення на зиму. В день на людей, що виїхали з "псевдо республіки" складається біля 100 протоколів за порушення перетину кордону. Вік людей, що приїхали на оформлення виплат - від 70 і вище, є й ті яких довозять на інвалідних колясках і носилках. Тому швидка допомога є частим гостем в соціальних установах", - написала Лішик.

Нагадаємо, раніше Лішик розповідала про кола пекла, які проходять переселенці в Марківському районі Луганської області.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme