Льодовиковий період: Чи переживе цю люту морозну ніч Авдіївка

Врятувати місто так швидко, як це було 11 років тому в замерзлому Алчевську, наврядчи вдасться

Льодовиковий період: Чи переживе цю люту…

Кількаденні запеклі бої під Авдіївкою призвели до очікуваного розвитку подій - місто спочатку на два дні залишилося без електроенергії. Люди ходили заряджати мобільні телефони в магазини, де є генератори.

А ввечері 30 січня, коли на вулиці стояв майже 20-ти градусний мороз, бойовики перебили останню з чотирьох ліній електропередач, яка живила Авдіївський коксохім та фільтрувальну станцію. Місто залишилося не тільки без електроенергії, але й без тепла і води.

За даними голови поліції Донеччини В'ячеслава Аброськіна, в Авдіївці проживає 25 тисяч людей. Можна лише уявляти собі, як мешканці преживатимуть цю холодну січневу ніч. Вже скоро система опалення може замерзнути, а труби розірвуться. До весняного тепла ше 2,5 місяці, як виживати - невідомо.

Подібна технологічна катастрофа в Україні вже відбувалася. 11 років тому на Луганщині через недбальство місцевого керівництва замерзла система опалення міста Алчевськ (нині це "ЛНР"). На вулиці стояли такі самі люті морози. Тоді до Алчевська з'їхалася допомога з усієї України, приїжджали усі, від тодішнього президента Віктора Ющенка, до міністрів та спеціалістів у сфері ЖКГ. Майже на кожному кроці МНСники розставили намети для обігріву з чаєм та гарячою їжею. На відновлення опалення міста витратили шалені кошти з держбюджету, а дітей Алчевська відправляли відпочивати у санаторії Західної України. І це все було зроблено дуже швидко.

В Авдіївці так проблему вирішити не вдасться, передусім через бойові дії.

Голова Донецької обласної ВЦА Павло Жебрівський каже, що вислати ремонтників на відновлення ліній електропередач неможливо. Коли бойовики припинять обстріли - невідомо.

Авдіївський коксохімічний завод - підприємство з групи СКМ бізнесмена Рината Ахметова - потерпає від обстрілів не вперше. Подібні ситуації були і влітку, і восени. Користуючись тимчасовою тишею ремонтникам вдавалося лагодити електропостачання, завод працював. А місто, житєдіяльність якого зав'язано на коксохімі, теж більш-менш жило. Навіть у 2015 році взимку, при невеликих морозах Авдіївка вже була на межі катастрофи, деінде труби порозривало, але масово ні, минулося. Тепер при активних бойових діях і в умовах дуже низьких температур, зрозуміло, що довго чекати не вдасться.

Схоже на те, що Авдіївка стала відповіддю окупантів на просування під Дебальцевим на Світлодарській дузі, та на промзоні. Але людям від цього тільки гірше.

Директор коксохіму Муса Магометов повідомив на сторінці у соцмережі про намір консервувати знеструмлене підприємство.

Під його постом вже числені відгуки, в основному родичів тих, хто залишився у місті:

- Дзвонив рідним в Авдіївку. -22 на вулиці. Світла немає, батареї вмирають. Тварі днровскіє, горіти вам у пеклі!

- Летить на промку, місто знеструмлене, без води, тепла та зв'язку...

Як будуть долати таку катастрофу - ані Жебрівський, ані Аброськін станом на 22:00 30 січня плану не надали, питання вирішувалося.

Очевидно, що є кілька виходів - терміново за участю ОБСЄ та спільного центру координації припинення вогню, разом з міжнародними партнерами намагатися вплинути на Росію та підконтрольні їй "Л-ДНР", вимагаючи терміново припинити вогонь та надати можливість ремонтним службам полагодити електропостачання як на завод, так і на місто.

Або ж, якщо взагалі ніякі вмовляння не вплинуть, готуватися до суворого зимування. Найслабкіших вивезти, іншим надати можливість обігріватися, або навіть і жити у пунктах обігріву - це найгірший сценарій для міста і його жителів.

"Відправлені запити в СЦКК, проте дозволу на проведення ремонтних робіт не отримані. Сподіваємося на вирішення цієї проблеми", - повідомив Магомедов.

Президент України Петро Порошенко доручив українським дипломатам проінформувати про надзвичайну ситуацію в Авдіївці через обстріли бойовиків Раду безпеки ООН і ОБСЄ.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme