Лікар назвав проблему зі здоров'ям, яка дошкуляє бійцям на Донбасі

Лікар пояснив, чому українські військовослужбовці в зоні АТО на Донбасі страждають від відсутності якісного стоматологічного лікування

Про це повідомляє Depo/Донбас з посиланням на news.online.ua.

Лікар Ігор Ященко зазначив, що існуючі норми медслужби прописані для армії 70-х років, коли на службу приходили 18-річні люди.

"Їх перевіряли перед тим, як вони потрапляли до військової частини. За той період, поки вони 2 роки служили, могло, звичайно, щось трапитися. Але що? Або травма, або загострення якоїсь хвороби. Тоді військовий хірург просто висмикував проблемний зуб - і відправляв солдата служити далі", - сказав він.

"Військових стоматологів вчать накладати шини при переломах щелепи, витягувати кулі або осколки з щелепно-лицьового апарату. Але до них не ставиться вимога лікувати кореневі канали, карієс, відновлювати і нарощувати зуби. Відповідно, немає обладнання, кадрів, немає нічого", - продовжив лікар.

"Я їздив до воєнкома одного з районів Запоріжжя. Я в нього запитую, скільки людей закликалося саме через його військкомат. Він такий: військова таємниця. Потім визнається, що 36 чоловік з району. А тепер дивіться: в цьому районі є районна стоматологічна поліклініка на 8-10 крісел. є також близько 20 приватних стоматологічних кабінетів. 36 осіб розкидати по цих місцях - це пил", - додав він.

Крім цього, Ященко підкреслив, що на це не потрібно великих грошей.

"Скільки там на санацію бійця треба? 1, 5 тис. грн. Віддали в ту поліклініку рукавички, пломбувальні матеріали ... Або навіть кожному бійцю комплект вручити, щоб він з ним йшов. Більш того - ми ж в професійному середовищі! Можемо зробити незалежну консультацію. У приватній клініці лікарі переглянули кожного з 36 майбутніх бійців, заповнили зубну форму: треба лікувати те, то і це. це - негайно, а то можна відкласти, а цей зуб - видаляємо. і як наряд-замовлення це розподілити. Ми навіть можемо це все переглянути і з більш складними випадками відправляти до приватників, з чимось простішим - в поліклініку до лікаря, який, можливо, менш кваліфікований, ніж його колега з приватного стоматкабінету ", - зазначив лікар.

"І не потрібно для цього якесь мега-фінансування. Якщо у нас тут було 12 тис. відвідувань, то що для районної поліклініки 12-15 людей?. І якби це було зроблено у всіх районах всіх міст, у всіх райцентрах, ми б отримали ту саму санацію армії", - додав він.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme