Кому на Донбасі війна не завадила багатіти: ТОП епічних декларацій

Результати електронного декларування обговорюють і в ЄС. Британська The Guardian вжила коментар "моральні дегенерати"

Кому на Донбасі війна не завадила багаті…

Чиновникам з Донбасу, а також нардепам-вихідцям з цього регіону два роки війни не завадили багатіти, купляти квартири, мати антикваріат та готівку в валюті.

У мережі українці не втомлюються кепкувати, мовляв наші чиновники самі можуть кредитувати МВФ, та скаженіло обурюються тим, що поки пересічні українці віддають останнє переселенцям та армії, нардепи та мери міст ховають "у шкарпетках" сотні тисяч та мільйонів.

Обурення та подив дійшли до Євросоюзу.  Британська The Guardian на першій шпальті опублікувала матеріал про результати декларування статків українських можновладців та вжила коментар "моральні дегенерати". Видання нагадало, що більш ніж два роки тому українці скинули Віктора Януковича та його оточення саме за непомірну жагу до корупції, дивувалися шикарному оздобленню Межигір'я, але декларування показало, що сьогоднішні керівники держави нічим не кращі.

Серед донбаських нардепів рекорди заможності побили одразу троє: лідер депутатської групи "Відродження" Віталій Хомутиннік, позафракційний Сергій Тарута і Максим Єфімов з фракції БПП.

Поза конкуренцією, звичайно, колишній комбат батальону "Айдар" Сергій Мельничук зі своїм трильоном гривень готівки, але його можна вважати донбаським опосередковано – Мельничук народився у Вінниці.

Той, хто знає, де можна сховати 32,7 млн гривень готівки

Макієвчанин Хомутиннік задекларував кілька десятків компаній, з яких 9 зареєстровані на Кіпрі, Віргінських і Кайманових островах, а також 6 автомобілів, кілька земельних ділянок, картини, скульптури, годинники, телевізори, зброю.

Він володіє двома ділянками площею 3 і 4 тис. "квадратів" у селі Козин, будинком на 448 "квадратів"  і недобудовою на 917 "квадратів" у тому ж селищі. Крім того у нього є ділянка у селищі Проців на 1200 "квадратів" і будинок у Києві площею 357  "квадратів".

Із рухомого майна Хомутіннік вказав у декларації картини і скульптури, ікони, меблі, люстри, килими, телевізори, десятки наручних чоловічих і жіночих годинників, 6 одиниць зброї, ювелірні вироби та одяг, не вказавши їх вартість.

Також Хомутиннік користується автомобілями Mersedes-Benz S500L4M 2006 року. вартістю 1 млн 115 тис. гривень, Toyota Tundra 2013 року і орендує Range Rover Land Rover 2014 року, що зареєстрований на фірму ТОВ "Українська інвестиційна компанія", яка йому ж і належить. Дружина Хомутинніка володіє ще трьома автомобілями.

Депутат отримав 71 тисячу гривень зарплати у Верховній Раді і 80 тисяч відшкодування витрат, що пов'язані з виконанням депутатських повноважень.

Також Хомутиннік продав цінних паперів та корпоративних прав на суму близько 140 млн гривень, і отримав майже 30 млн гривень відсотків за депозитами.

Крім цього нардеп зазначив, що на банківських рахунках тримає $12,9 млн,  123 тис. євро і 39,4 млн гривень, а готівкою в розпорядженні має $570 тис.,  820 тис. євро і 32,7 млн гривень.

Поціновувач японського антикваріату

Маріупольській Тарута задекларував купу антикваріату, $4,8 млн та 560 тис. євро готівки. 

Тарута володіє трьома квартирами у Києві площею 257,10 квадратних метрів, 203,70 квадратних метрів та 171,80 квадратних метрів.

Також Тарута має квартири в окупованому Криму, зокрема у Ялті - 105,60 квадратних метрів, та у Партеніті  -70,20 квадратних метрів. У власності Тарути  дві квартири в окупованому Донецьку 1727,90 квадратних метрів і 130 квадратних метрів, а також квартира у Маріуполі 44,60 квадратних метрів.

У власності дружини квартира у Маріуполі площею 61,70 квадратних метрів, і ще один будинок  у Маріуполі - 164,80 квадратних метрів, будинок у Києві - 479,40 квадратних метрів, гараж у Києві, земельна ділянка у Маріуполі 1102 "квадратів" та земельна ділянка у Києві 1000 "квадратів".

Також Тарута задекларував купу японського антикваріату та витворів мистецтва, а також колекцію ікон.

Зокрема: парні напольні вази, Японія, Сацума,Період Мєйдзи (1868-1912) Фаянс, позолота, висота 78,5 см.,

 - окимоно "Богиня милосердя Каннон", Японія, кінець XIXв., кість (моноблок), різьба, висота 92 см., 

- кашпо парні з підставками, Японія, XIX в., фарфор, глазурний розпис, висота 85,5 см., 

- каритина "Бронкс", А.Маневич, перша половина ХХ століття, холст/олія, 53,5/63,5 см.,

- ікона "Покрова Присвятої Богородиці" Україна, 18 ст. Деревина, грунт, олія,

ікона пара "Втеча до Египту", "Диво Святого Миколая", 19 ст., деревина, грунт, олія.

Це лище кілька прикладів із задекларованого, докладніше на електронній  сторінці декларації.

Тарута задекларував Лексус 2006 року, його дружина їздить на Лексусі 2008 року, у дочки Тетяни є Рено та Ауді. Він є власником цінних паперів таких компанії Бахмутський аграрний союз, телерадіокомпанії "Євростудія" та Дармаго Холдінгс Лімітед.

Також нардеп володії 24% футбольного клубу "Металург". У нього є корпоративні права на 10 компаній. Готівкою у Тарути задекларовано $4,8 млн і 560 тис. євро, його дружина має готівкою $500 тис.

Епічні офшори та квартири в США

Краматорський Єфімов переплюнув вищеназваних колег, задекларувавши квартиру в Майамі.

Нардеп має два житлових будинки (площею 323 та 176 "квадратів" у Краматорську) та дві квартири: площею 212 квадратних метрів на київському Подолі та площею 279 квадратних метрів у Норт Маями Бич у США. Ще дві квартири у США мають статус незавершеного будівництва - Єфімов не вказаний як власник, але зазначаєтьсч, що "об'єкт повністю або частково побудований з матеріалів чи за кошти суб'єкта декларування або члена його сім'ї".

Також у власності Єфімова знаходиться 20 земельних ділянок різної площі, які розташовані у Краматорську, Лимані, Донецьку та поблизу Києва.

Єфімов володіє акціями чотирьох компаній, й ще у вісьмох компаніях у нього є корпоративні права. Взагалі депутат є кінцевим власником 55 компаній.

Серед них є фірми, зареєстровані на Кіпрі, а також на Британських Віргінських островах: Strategy Invest Group Inc, LTD, Hold Activity Group LTD, Ukrmash Group Inc LTD, Strategy Financial Group Ltd, ELKART FINANCE LTD. Крім того, Єфімов є власником кількох компаній, які зареєстровані у Німеччині. Головним чином, це фірми які пов’язані з компанією "Фурлендер", яка займається виготовленням ветрогенераторів.

Також власністю депутата є нематеріальні активи – права на три виноходи, останній з яких був зроблений у вересні 2014 року. Готівкою Єфімов зберігає $5 мільйонів, а на банківському рахунку у нього 494 тис. 094 гривень.

Губернаторські володіння на Росії

Несподіванкою виявилася декларація голови Луганської обласної ВЦА Юрія Гарбуза. Виявляється дружина губернатора Ольга досі чомусь має російське громадянство, тоді як, судячи з розповідей Гарбуза, вона довгі роки живе з ним в Україні, у Міловському районі на Луганщині.

Згідно з документом Ольга Гарбуз має у власності житловий будинок площею 98,90 квадратних метрів у Міловому.

В також несподіванкою стало те, що дружина Гарбуза з 2008 року володіє земельною ділянкою площею 624 100 тисяч квадратних метрів на Росії. В декларації зазначено індекс розміщення цієї земельної ділянки -  346000. Це індекс Чертковського району Ростовської області. Зазначимо,  624 тисяч 100 квадратних метрів - це приблизно розмір п'ятьох футбольних полей.

Голова Донецької обласної ВЦА Павло Жебрівський володіє 591 акцією компанії "F.I. and P. HOLDINGS LIMITED". Крім того, йому належить приватне підприємство "Ян" вартість якого складає півтора мільйона гривень

Жебрівський тримає на "чорний день" 100 тисяч доларів готівкою, а у його дружини є "заначка" у 65 тис. євро. Йому належить 4 земельні ділянки загально площею майже 36 тис. квадратних метрів, розташовані у Києві та Житомирській області, будинок у Києві площею 891 квадратний метр та гараж. 

Найбагатший мер

З мерів міст Луганщинии та Донеччини мер Маріуполя Вадим Бойченко виявився найзаможнішим. Бойченко задекларував за 2015 рік більше 4 млн гривень зарплати,  готівкові кошти у сумі $355 тис., а також та 3233 євро на банківських рахунках у банку ПУМБ.

Його колега мер Бахмута Олексій Рева живе за рахунок дружини-мільйонерки. Він задекларував туалет, сарай і баню в селі Богданівка Донецької області, а також 5,6 млн. гривень зарплати дружини. 

Рева володіє також земельною ділянкою площею 2103 квадратних метрів і будинком площею 138,80 квадратних метрів цьому селі. Він задекларував два газовиї револьвери, газовий пістолет, п'ять гладкоствольних рушниць. Дружина Реви їздить на Land Rover 2010 року випуску та на Mercedes Benz s500 також 2010 року випуску. Також дружина на 100% володіє підприємством ТОВ ВКП "Деми" (але зазначено, що кінцевий бенефіціарний власник (контролер) - саме мер Бахмута), 100% ПП "ТПК", і на 71% підприємством ТОВ "Донбасхліб", а також 35% ТОВ "Фармед" (кінцевий бенефіціарний власник (контролер) також сам мер Бахмута).

Мер Сіверськодонецька Валентин Казаков відзначився тільки тим, що задекларував чотири квартири. Дві квартири у Сіверськонецьку площею 48,3 та 166,9 квадратних метрів, квартиру у Харкові площею 54,2 квадратних метрів та квартиру у Києві площею 100,8 квадратних метрів. Індекс київської квартири - 04201 - це Оболонський район столиці.

А ось мер Покровська Донецької області Руслан Требушкін не задекларував жодної квартири, будинка або ж орендованого житла.  Згідно з декларацією Требушкін з дружиною і трьома дітьми живе просто неба, маючи батути, ювелірні вироби марки Chopard, Luka Carati, шуби та автомобіль Skoda 2013 року випуску.

Навіщо головному копу Луганщини соціальна допомога?

Голова поліції Луганської області Сергій Коміссаров вразив жлобством. Він задекларував 561 тис. грн і $20 тис. у банках, його дружина має на рахунку $30 тис., при цьому Комісаров отримав соціальну допомогу від держави 9309 тис. гривень. 

Зарплата голови обласної поліції за 2015 рік склала 251 тис 185 гривень, також він отримав в подарунок 112 тис. гривень, йому повернули борг 104 тис. 864 гривень і ще один борг 34 тис. 982 гривень, дружині теж подарували гроші - 30,1 тис. гривень. Також дружина отримала 46 тис. гривень доходу від відчуження нерухомого майна, а також їй повернули борг у 76 тис. гривень.

Все вірно, неозброєним оком видно, що Комісаров конче потребує соціальної допомоги у 9,3 тис. гривень. Саме цієї суми йому і не вистачало для повного щастя.

Нинішній прокурор Луганської області Володимир Янко не відобразив у декларації доходи своєї дружини Галини Янко. Справа у тому, що Янко, перебуваючи раніше на посаді прокурора Закарпаття, неодноразово потрапляв у скандали через своє майно.

Зокрема через віллу в Яремче, який той представляв готелем, то потім з'ясувалося, що це прокурорські шикарні апартаменти. Ось у його декларації за 2015 рік зазначено, що дружина володіє будинком у Яремче площею 454,10 квадратних метрів. Цей метраж збігається з метражем предмету скандалу - віллою "Карпатський замок".

Доходи своєї дружини і джерело доходу прокурор не оприлюднив. 

У Янка є готівкові кошти $30 тис. і 200 тис. гривень. Кошти дружини готівкою та на банківських рахунках він також не оприлюднив.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme