Іловайськ. Четвертий день. Чи дав Гелетей важку зброю добробатам?

21 серпня 2014 року в Іловайську продовжувалися вуличні бої

Іловайськ. Четвертий день. Чи дав Гелете…

З фронту надходили суперечливі повідомлення, і ситуація змінювалася кожної години. Вочевидь, обидві сторони намагалися відвоювати кожну вулицю і кожен дім.

Тим часом батальйон "Азов" 21 серпня підводив підсумки бою 20 серпня, коли бійці дивом вирвалися з оточення.

Бійці розповіли, що керівництво АТО завело їх у це місто, як у пастку.

"По розвідданих, які нам надали, ми не повинні були зустріти опору. Нам обіцяли підтримку бронетехніки, авіації. Генерали, які надали ці розвіддані, не мали взагалі картини бою, ніяких реалій. Ми увійшли у місто, і нас там взяли в оточення, тримаючи там всю ніч і наступний день. У кожному дворі були сепаратисти. Вони себе покрили ганьбою на все життя, вони використовували мирне населення, прикриваючись ними як щитом. У підвалах сидять старі люди, вони сидять прямо за ними і виганяють їх на вулицю. Вони беруть дітей, саджають їх на мотоцикли і їдуть з ними біля наших позицій. Ми не можемо відкрити вогонь, навіть якщо це діти цих звірів, які потім нас розстрілюють". - сказав "Кріт" чотовий батальйону "Азову". 

Батальйон втратив двох бійців у той день - "Хому" та "Аксьона" з Луганська, який мріяв звільнити своє місто від окупантів.

Андрій Снітко (Хома), боєць батальйону "Азов", сирота з села Маневичі, загинув у бою за Іловайськ, накривши власним тілом гранату і врятувавши п'ятох товаришів.

Побратими не могли стримувати болю, коли розповідали про загиблих.

21 серпня, говорячи про попередній день бою - 20 серпня, ротний "Гуманіст" прокоментував негатив, який вилився на батальйон у зв'язку з тим, що вони вийшли з бою, а фактично вирвалися з оточення.

"Хай ці діячі самі відчують, що це таке перебувати у незнайомому місті в оточенні, без нормальних даних розвідки, і без нічого. З тими ресурсами, з якими нас туди вчора і позавчора відправило командування в особі генерала, такі операції не проводяться.  Це протипоказано. Не можна входити піхотному підрозділу у місто без підтримки бронетехніки. Це порушення усіх стратегій ведення операцій у місті", - сказав ротний.

21 серпня стало відомо, що під Іловайськом з початку його штурму загинуло 16 чоловік або 25% з загального числа загиблих бійців спецбатальйонів МВС і Нацгвардії за весь тодішній час проведення АТО.

Таку цифру назвав радник міністра МВС Антон Геращенко, зазначивши, що всі добровольчі батальйони міліції понесли великі втрати.

"Донбас" - 8 вбитих, 12 поранених. "Азов" за вчорашній день - 2 вбитих і 7 поранених. Якщо рахувати з початку боїв за Іловайськ буде - 5 вбитих і 11 поранених. "Шахтарськ" - 4 вбитих і 16 поранених в тому числі 2 важко. "Дніпро" - 2 вбитих і 7 поранених. Разом під Іловайськом загинуло 16 з 64 бійців або 25% загиблих бійців спецбатальйонів МВС і Нацгвардії за весь час АТО ", - сказав Геращенко.

Як згодом з'ясувалося проблемою проведення операції у Іловайську було не тільки надання хибних даних розвідки батальонам і підрозділам ЗСУ, але й неузгодженість між Генштабом, Міноборони і МВС.

Геращенко жалівся, що Міністерство оборони з незрозумілих причин продовжує блокувати передачу важкого озброєння для добровольчих батальйонів МВС, мовляв, досі не задоволені деякі заявки на автоматичні гранатомети, снайперські гвинтівки, протитанкові рушниці - подані ще в травні місяці.

"Це при тому, що президент і прем'єр давали прямі доручення міністрам оборони Ковалю і Гелетею передавати зброю МВС. Але ці доручення губилися в надрах бюрократичної машини Міністерства оборони навіть після того, як Президент звільнив начальників Департаментів озброєння і матеріально-технічного постачання за провали в роботі. Також державний концерн "Укроборонпром" гальмує питання про продаж МВС і Нацгвардії 10 танків, замовлених на заводі імені Малишева. Їх якраз зараз дуже не вистачає під Іловайськом", - казав Геращенко. 

Одіозний комбат "Донбасу" Семен Семенченко все ще перебуваючи на лікарняному ліжку, на право і на ліво роздавав інтерв'ю і коментарі щодо бою, повідомивши, що бійці його батальйону у взаємодії з силами ЗСУ відбили спробу терористів увійти в Іловайськ Донецької області з підкріпленням.

"Ми зайшли в Іловайськ і звідти не підемо. Ми зайшли разом з ротою ВСУ за підтримки 12-ти БМП, з них залишилося цілих половина. Батальйони "Азов","Дніпро" і "Шахтарськ" (які вийшли з оточення 20 серпня, - ред.) перебувають поза містом, вони до нас підійти не можуть, ми фактично одні там зараз", - повідомив Семенченко.

Але все ж таки 21 серпня підмога у Іловайськ прорвалася. Батальон "Дніпро" разом з підрозділами ЗСУ увійшли у місто. Як потім виявилося, зайшли по коридору, який згодом закрився, коли бійці перестали контролювати цю територію. І Іловайськ став  пасткою.

В той час українські ЗМІ ще м'яко кажучи не шанували спікерів бойовиків. Але, згодом, вже після боїв за Донецький аеропорт і Дебальцеве стало зрозуміло, що якщо відкинути пропагандистську складову їх повідомлень, по ним можна просто співставляти дані.

Отже, того дня 21 серпня бойовики повідомляли, що українські війська і батальони контролюють  західні квартали міста, а самі "ДНРівці" - східну частину Іловайська.

Також вони підтверджували, що до ранку на західній околиці залишилася блокованої невелика частина бійців підрозділів ЗСУ та батальйону "Донбас", а решта з Іловайська були вибиті. Згодом бойовики атакували українські позиції на північ від Іловайська. Свої втрати бойовики ретельно приховували, скільки насправді там полягло "ополченців", невідомо. Проте вони із усією впевненістю повідомляли про те, що за Іловайськ з української сторони воюють "поляки і негри".

Іловайськ. День третій. Взяття міста і... перша звістка про оточення (ФОТО, ВІДЕО)

Іловайськ. День другий. Як Шкіряк звітував про скору перемогу (КАРТА)

Коли ми ще не чули про Іловайськ

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme