UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Геращенко: Екологічна ситуація на Донбасі залишається вкрай небезпечною

Екологічна ситуація на окупованому бойовиками Донбасі залишається вкрай небезпечною і вимагає оперативного реагування як з боку української влади, так і міжнародного співтовариства

Про це на сторінці в Facebook написала перший віце-спікер парламенту, представник України в ТКГ Ірина Геращенко, передає Depo.Донбас.

Геращенко переконана, що на захоплені бойовиками підприємства, які мають небезпечне виробництво, необхідно допустити міжнародних експертів.

"Особливу тривогу викликають затоплені на окупованих територіях шахти, в яких рівень води майже досяг критичного максимуму. Наші міжнародні партнери по "нормандському формату" готові сприяти в експертизі екологічної ситуації на шахтах, проведенні робіт з відкачування та відновлювальних робіт, делегування на місце експертів. Але інша сторона не дає доступу експертам - і це може закінчитися дуже серйозною екологічною катастрофою. Екологічна ситуація на Донбасі залишається вкрай небезпечною і вимагає негайного реагування як з боку місцевих та центральних органів виконавчої влади України, так і світу", - написала вона.

"Дуже важка ситуація з підприємствами поблизу лінії зіткнення, де порушено виробничий цикл через постійні обстріли. Українські переговорники в Мінську неодноразово піднімали питання "режиму тиші" для проведення ремонтних та відновлювальних робіт для підприємств, розташованих поблизу лінії розмежування. Однак Росія і ОРДЛО не надають гарантій та не дають можливості нормально провести ці роботи. Особливо гостро питання стоїть для Торецького фенольного заводу, Авдіївського коксохімічного комбінату, інших стратегічних та інфраструктурних об'єктів", - уточнила вона.

Також Геращенко виступає за удосконалення системи моніторингу екологічної ситуації на Донбасі, уточнення списку всіх підприємств в ОРДЛО, які вимагають доступу міжнародних експертів.

"Складною залишається ситуація на Донецькій фільтрувальній станції , де зберігаються тонни рідкого хлору. У разі пошкодження цих контейнерів екологічна катастрофа загрожує всьому регіону, а ДФС тим часом щодня обстрілюють... Тому ключовим залишається питання безпеки, моніторинг представниками місії СММ ОБСЄ "режиму тиші" поблизу інфраструктурних та екологічно небезпечних об'єктів. Ми готуємо оцінку наслідків підтоплених і затоплених шахт. І за це обов'язково буде відповідальність окупантів", - підсумувала Геращенко.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme