Де на Луганщині та Донеччині пірнатимуть на Водохрещу

Улюблені та сакральні місця мешканців Донбасу

Де на Луганщині та Донеччині пірнатимуть…

Найпопулярнішим місцем для занурення в ополонку в Донецькій області є Святогірська Лавра, куди звечора 18 січня і зранку 19 січня прямують віряни зі Слов'яногірська, Слов'янська, Краматорська та навколишніх населених пунктів.

Цього року на YouTube Лаври каналі відбудеться пряма трансляція водоосвящення річки Сіверський Донець.

Жителі Костянтинівки і району зазвичай їдуть на пляж річки Клебан-Бик, що в п'ятнадцяти кілометрах від міста (поблизу Олександро-Калинове), а також на ставок "Шанхайський".

У селищі Шевченко на Лисогірській греблі чекають гостей з Покровська і Мірнограда. Бахмутчане їдуть здійснювати обряд або на Північний ставок, або на ставок "Золота рибка", що в Часів Яру. Оскільки в Добропіллі в межах міста ставків, придатних для купання, немає, любителі водохресних обрядів відправляться на водойми, розташовані в прилеглих селах - Ганнівці та Добропілля.

Профспілкові шахтарські організації зазвичай орендують ставки на території Добропільського району. Шахтарі "Добропільської" відправляються на Чернявський ставок, він розташований кілометрів за десять від Добропілля. А ось гірники "Алмазної" їдуть на свій ставок, який знаходиться біля села Новоолександрівка на кордоні Добропільського і Покровського районів, кілометрах в 20 від міста.

У Маріуполі кожного року до свята Водохреща готуються ґрунтовно. От і напередодні міськрада повідомила, що в обряді Хрещення візьмуть участь від 5 до 10 тисяч маріупольців.

Цього року обряд Водохреща 19 січня починаючи з 00:00 до 16:00 буде проводитися в Маріуполі на двох локаціях - на рятувальній станції № 1 і на Лівобережній станції "Моноліт". Також купання організовують в селищах Сартана і Талаковка.

Водолази очистили дно купалень, вже встановлені намети для перевдягання, також для цього передбачені лавочки і шезлонги. 

Після обмивання маріупольці зможуть зігрітися гарячим чаєм з самовара за символічну плату, а українське реєстрове козацтво пригостить кулішем, глінтвейном і булочками, освітленими в церкві. Музичний супровід обряду почнеться з 8 години. Купальні за всіма канонами висвітлять священики: в Лівобережному - о 11:30, Приморському районі - о 12 годині. Після чого колективи з новою силою почнуть дарувати творчі номери та проводити цікаві конкурси.

Безпеку городян забезпечить особовий склад рятувальної аварійно-водолазної служби міської ради і правоохоронці, чергуватимуть і додаткові бригади медиків.

Для зручності організовують міський транспорт і створять всі комфортні умови.  

У Сіверськодонецьку  масове занурення городян у воду відбудеться на березі озер Чисте та Паркове.

Міськрада не повідомляє про організацію якихось масових гулянь з цього приводу, але попереджає про небезпеку пірнань у невстановлених та необлаштованих для цього місцях.

Також на Луганщині є сакральні міста для пірнання, наприклад Кисельова Балка в Станично-Луганському районі. Досі ходить поговір про її цілющі джерела. Поговорюють, що перше зцілення в Кисельової балці відбулося в 1720 році, коли у сліпого від народження хлопчика відновився зір.

Вода з підземних ключів утворює два потоки: солоний і кислий. Вважається, що один потік зцілює внутрішні захворювання. Зокрема, хвороби шлунка, підшлункової залози, печінки і т.д. Інший потік корисний для хребта та опорно-рухового апарату.

Там, де ці потоки з'єднуються, побудували купальню. У будь-який час року вода тут однієї температури + 4 ° С. 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme