Чому ватник краще за пополченця: аналіз військового "новоязу" (ФОТО, ВІДЕО)

Українці не залишились в боргу перед російськими пропагандистами за "укрофашистів", "карателів", та "хунту" що "їсть руських младєнцев", і вигадали свій "новояз", пов'язаний з війною на Донбасі

Чому ватник краще за пополченця: аналіз…

На відміну від російського, він не такий образливий, та постійно поповнюється новими висловами. Кореспондент Донбас.depo.ua зібрав найпопулярніші народні неологізми, якими українці називають людей та процеси по той бік лінії фронту.

Ватник (ватниця, вата) - один з найстаріших термінів, набув популярності ще за часів захоплення адмінбудівель в Донецьку та Луганську. Ватник - людина з проросійською позицією та зазвичай вкрай обмеженим світоглядом.  Сліпо вірить російській пропаганді, критикує українців, Європу та США. Характерна особливість - наявність власного "мнєнія". Єдиний аргумент ватника у суперечці - "я так думаю", при чому на сварки та диспути він витрачає більше часу та енергії, ніж на організацію власного життя, тому має низькооплачувану роботу та неохайну зовнішність, часто страждає на алкоголізм та любить "халяву" і російського президента Путіна.

Колорад - те ж саме, що і ватник, але з георгіївською стрічкою. Якщо колорад живе на Донбасі, то точно ходив на так званий референдум, звідти і притягнув злополучну чорно-помаранчеву стрічечку. Російські колоради беруть участь в усіх публічних гуляннях, що проходять з благословення президента Путіна - їдять млинці з лопати, змагаються в метанні лаптів. Колорадом можуть назвати і українського політика, зазвичай колишнього члена компартії чи екс-регіонала.

Сепаратист - більш небезпечний, ніж колорад чи ватник, член якоїсь банди "ЛНР-ДНР", завжди тягає із собою зброю, наприклад автомат Калашникова, одягається в камуфляжну форму з шевронами "новоросії". Якщо у сепаратиста "карєра" йде успішно - їздить на віджатій тачці, з увімкненою аварійкою (принаймні так воно є у "ЛНР"). Буває, сам називає себе сепаратистом та каже, що дуже пишається цим. 

Сєпар, сепаратюга, сепаратор - той самий сепаратист, тільки по іншому.

Пополченець - озброєний ватник, що вважає себе сепаратистом. Часто пяний, виглядає безглуздо, несе повну нісенітницю. Свято вірить в ідею "новоросії" авторства Губарєва, чекає, що на Донбас прийде Росія і він, пополченець, нарешті заживе "як людина" і буде їздити у відпустку до "Кримнашу", але поки що стовбичить з похмілля на одному з блокпостів десь у селі на Луганщині чи Донеччині.

Бойовик, терорист, окупант - озброєний сепаратист, що бере участь у бойових діях. Так найчастіше супротивника називають в українських ЗМІ. Збірний образ іншої сторони конфлікту - "бойовики обстріляли", "терористи вимагають". 

Тер (тери) - скорочення від слова терорист, але більш неформальне.

Орки - сепаратисти, але орками частіше називають найостогидліших та найжорстокіших. Не можуть двух слів зв'язати, але люблять повиступати на так званому телебаченні терористів. Орки люблять постити в соцмережах відео, як вони обстрілюють позиції українських бійців, та аж мичать від задоволення. Типовий орк - ватажок бандформування "Спарта" Арсеній Павлов, більш відомий як Моторола.

ОРДО та ОРЛО - термін, що вигадало командування ЗСУ для позначення окупованих територій. Дослівно розшифровується як окремі райони Донецької області та окремі райони Луганської  області. 

Ватнікленд - окупована територія Донецької та Луганськох областей.

ГОППник -  російські війська, яких, за словами сепаратистів, на Донбасі "немає". Дослівно - Гібридні Окупаційні Підрозділи Путіна

Вата Крісті  - так інколи називають російський гурт "Агата Крісті" після того, як навесні один з її учасників - Вадим Самойлов, виступив з концертами в окупованому Луганську та Донецьку.

Бойові (смажені) буряти - солдати з Бурятії, що воюють на Донбасі. Термін став популярним після візиту Йосипа Кобзона до лікарні в окупованому Донецьку, де співак спілкувався з обгорілим бурятським солдатом: "Ви бурят - я так рад".

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme