Біженці з Донбасу у Росії кажуть, що щасливі: робота двірником, зарплати вистачає лише на їжу

Зарплата 15 тисяч рублів, а 13 тисяч потрібно віддати за орендовану квартиру

Дві сім'ї  - біженці з Донбасу у російському Нижньому Тагілі вже рік, кажуть, що щасливі, але не всі до сих пір можуть знайти роботу, а якщо знаходять, то низкооплачувану.

Колишні мешканці Луганської області розповіли про своє життя газеті "Тагільський робочій". 

Подружжя Сергій Бобик та Олена Лобанова з двома ротвейлерами минулого року добиралися з Луганської області на Урал на старенькій «сімці» шість днів. Сімейну пару, яка звернулася за допомогою до адміністрації міста, прихистили запропонувавши біженцям в якості даху над головою старенький будинок в селі Вісім-Уткинске.

Сергій працює в Нижньому Тагілі, на заводі. Олена знайшла підробіток в селі, займається благоустроєм сільських зупинок, прибирається, збирає сміття. Зарплата - невелика, близько п'яти тисяч рублів, але все ж це краще, ніж нічого.

За словами Олега Жегалова, Сергій і Олена всім задоволені і щасливі. Мають намір отримувати російське громадянство.

Діти теж живуть в Нижньому Тагілі. Зять Дмитро працює сантехніком. Дочка Юля теж підробляє. Раніше чоловіку на місцевому містоутворюючому підприємстві пообіцяли вищу зарплату, до того ж оренда житла обходиться дешевше, ніж в Тагілі. Через кілька місяців подружжя з дитиною повернулися, все виявилося не зовсім так, як було обіцяно. 

Інша луганська родина - Юля та Олексій разом з 5-річною донькою Діаною приїхали у Тагіл з міста Зоринськ Луганської області в жовтні минулого року: спочатку дісталися до Ростова, там їм видали квиток до Єкатеринбурга. З Єкатеринбурга молоду сім'ю відправили в Верхотурье. Прожили там близько 3-4 місяців. За цей час Олексій, а він за професією шахтар, знайшов роботу на шахті. У зв'язку з цим довелося перебиратися у Нижній Тагіл. Довго не могли знайти житло, врешті-решт, через ріелторську контору вдалося зняти двокімнатну квартир.

Перші кілька місяців Олексій числиться на підприємстві учнем, тому й зарплата перший час невелика - близько 15 тисяч рублів. А ось Юля знайти роботу ніяк не може. Написала і відправила резюме у всі торгові мережі, просто заходила в усі магазини поспіль і питала, чи не потрібен продавець? Але жодного дзвінка дівчина поки не дочекалася. Лише одного разу покликали на співбесіду, Юля примчала, прихопила всі документи, але роботодавцям не сподобався її паспорт, вірніше, свідоцтво про надання тимчасового притулку на території РФ. 
За орендовану квартиру разом з комуналкою віддають близько 13 тисяч рублів, за садок теж потрібно заплатити. Це ще 1300-1400 рублів. Підрахувати, скільки залишається на їжу, неважко. Ось на цей самий мінімум і живе молода сім'я.

 

 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme